Сьогодні, втомившись від чаю в пакетиках, ми все частіше звертаємося до природних дарів. Охолоджений м’ятний чай з лимоном чудово втамує спрагу влітку, а зимовими вечорами позбавить утоми й напруження.
Можна просто підвісити пучечки з травами на мотузку, як це робили в селах. Та краще пошити для них полотняні мішечки, а прикрашені вишивкою стануть ще й душевним подарунком із цілющим і корисним збором.
ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ: дрібна канва, нитки муліне й тонка атласна стрічка.
Ця схема зручна тим, що можете підібрати будь-який колір і вишити візерунок тими нитками, які у вас є в наявності. Розмір готової вишивки, виконаної на дрібній канві, — 5,5х5,5 см. Якщо використ вуватимете більшу, то й візерунок вийде більшим.
Вишивку виконуйте муліне в три складання — так малюнок буде більш виразним. «Хвостики» заправляйте з виворітної сторони під 5—6 стібків, так кінчики будуть добре закріплені.
Виріжте з готовою вишивкою для мішечка прямокутник зі сторонами 21х16 см (або власний розмір). Складіть навпіл і зшийте з вивороту з двох боків (канву зручніше шити вручну). Верхній край двічі підгорніть і підшийте. Протягніть стрічечку.
АРОМАТНО Й КОРИСНО ДЛЯ ЗДОРОВ’Я!
Такий мішечок не тільки для чаю. Він стане справжнім ароматним дивом для зміцнення здоров’я. Просто покладіть його поруч із подушкою і вдихайте під час відпочинку. Обирайте наповнювач. Віск. Для любителів медових ароматів: натріть віск і змішайте з морською сіллю в рівних кількостях, покладіть у банку й дайте настоятися 3—5 днів.
Хвоя, соснові гілочки. Хвойний мішечок, окрім покращення настрою, корисний для здоров’я, особливо для легенів, що за нинішньої ситуації з коронавірусною інфекцією дуже актуально.
Софія ЯЦЕНКО. м. Луцьк.