Лимонник китайський цінують за цілющі та декоративні властивості. Його висаджують восени або навесні. Для успішногоо вирощування треба правильно підібрати місце в саду.
Воно має бути тепле, сонячне, добре захищене від вітру. Нерідко ліану садять поряд зі спорудами, вздовж парканів, арок.
Для росту й розвитку лимонник потребує родючих ґрунтів. Не витримує підтоплення кореневої системи. Яму копають завглибшки 50 см і завширшки 60. Кладуть шар дренажу з гравію, щебеню, битої цегли чи крупнозернистого піску завтовшки 10 см. Заповнюють поживною сумішшю: 10 кг перепрілого компосту чи перегною, 200 г суперфосфату, 0,5 кг золи. На важких суглинистих ділянках роблять ширші й глибші посадкові ями. Коренева шийка має розташовуватися на рівні ґрунту чи трохи глибше. Надземну частину пагонів укорочують, залишивши 2–3 добре розвинені бруньки. Ґрунт ущільнюють, поливають і мульчують торфом чи перегноєм.
Висаджують 2–3-річні саджанці. Для нормального плодоношення слід садити кілька рослин на відстані 1,5 м. Обов’язково забезпечують опору. Хай не бентежить, що перші 2 роки після посадки лимонники ростуть повільно. Інтенсивний ріст пагонів починається на 3–4 рік.
Іван СИМАКОВ, садівник.