Нещодавно стала в чергу до сповіді за чоловіком і жінкою років 70, які трималися разом – вочевидь, подружжям. Коли чоловік уже підійшов до священика і почав сповідатися, жінка звернулася до мене: мовляв, а тепер ви підете! Я здивовано спитала: «Чому?» На це почула: не може зараз іти на сповідь, бо жінці не прийнято йти одразу після чоловіка, треба хоч одну людину пропустити між ними! Попри своє здивування, вирішила мовчки поступитися незнайомці, аби не порушувати тишу під час літургії. Гадаю, не мені одній було б цікаво і корисно почути думку священика з цього приводу.
Парафіянка з Києва.
Прокоментувати лист нашої читачки «Порадниця» попросила настоятеля храму Малої Софії митрофорного протоієрея Петра Ландвинтовича.
– Такого правила чи вимоги, які б забороняли подружжю йти до сповіді одне за одним, не існує! Можливо, хтось придумав таке, оскільки перший у черзі часом може почути уривки слів людини, яка саме сповідується? Але й цього зазвичай не трапляється там, де люди стоять у черзі на сповідь за кілька метрів від священика. Тож не має значення, хто за ким піде розкаятися в гріхах!