Шановна редакціє, прошу дати пораду досвідченого священника: як молитися за особливо складних обставин, до яких причетні недобрі люди?
Іван. Хмельницька область.
Відповісти на цього листа «Порадниця» попросила отця Богдана.
– Тим, хто звертається до мене з подібними проханнями, зазвичай раджу наступне молитовне правило – за себе чи за ближніх, коли вони важкохворі, в життєвих труднощах, подорожі, перебуваючи під впливом злих невидимих сил чи недобрих людей. Найкраще ж виконувати його вночі. Або принаймні вибравши час, щоб не заважали, оскільки така молитва забирає чимало часу.
Отже, станьте перед іконою, засвітіть свічку або лампадку. Прочитайте початкові молитви з молитовника – від «Слава отцю…» до «Отче наш…» включно (*). Після цього розпочинайте читати Псалом №118 (у деяких виданнях – 119), що є у будь-якій Біблії, він найдовший і починається зі слів: «Блаженні непорочні…»
Прочитавши 1 стих, що складається лише з одного речення, молитеся так: «Господи, спаси, помилуй і сохрани раба Божого (ім’я) Твоєю благодаттю», називаючи ім’я – своє чи тієї людини, за яку молитеся – і осіняєте себе хресним знаменням. А якщо йдеться про хворого і він поруч перебуває, то і його осіняєте знаком хреста.
Далі читаєте 2 стих, навпроти якого на полях цифра «2»: «Блажен, хто держить…» – і знову повторюєте: «Господи, списи, помилуй і сохрани…», називаючи ім’я і осіняючи себе хресним знаменням. І так читаєте до кінця Псалма, не перериваючись, усі 176 стихів, які пронумеровані на полях Біблії.
На закінчення молитовного правила слід прочитати молитву до Богородиці, до святого (на ваш вибір), до Ангела-охоронителя, або з молитовника під заголовком «Закінчення всіх молитов» (*). Поклони доземні за бажання можна робити на етапах, позначених тут зірочкою: (*), але достатньо буде й виконувати суто поясні – щоразу, коли осіняєте себе хресним знаменням. І ще важливо: читати молитовне правило слід вдумливо, не поспіхом, речитативом – так, як у храмах, напівспівом. Часу на це піде близько години.
Чимало людей підтверджують добрі зміни після таких регулярних молитов. Наприклад, одна з парафіянок кілька років таким чином молилася за ближнього, який був наркоманом, і зрештою її прохання були почуті: зараз її родич веде нормальний спосіб життя.
Шукала відповідь Ольга ГОЙДЕНКО.