Заготовка запасів на зиму вже давно стала традицією майже в кожній родині. І з настанням літа господині намагаються зробити побільше запасів. Відомо, що заготовки потрібно охолоджувати поступово, уникаючи різких перепадів температури. Тобто укутувати у так звану «шубу» ковдрою або іншим теплим матеріалом до повного охолодження. Якщо не дотриматися цього правила, велика ймовірність здуття банок. Але ковдри на кухні псують загальний вигляд, тому пропонуємо пошити для ваших заготовок щось на зразок грілки для чайника — теплої і симпатичної.
Вам знадобиться:
* Основна кольорова тканина
* підкладочна тканина (ватин, мохра)
* швейні приналежності
Намалюйте на папері шаблон — подовжене півколо. За шаблоном виріжте по 2 деталі для лицьової частини і зворотного боку. Також розкроїть 2 деталі підкладочної тканини. Якщо вона не дуже товста, складіть навпіл. Потім зберіть шари: основна тканина, підкладка, основна тканина — для лицьового боку. Таким саме чином зберіть шари для зворотного боку. За бажанням обидві частини можна простьобати — це додасть додаткову цупкість. Сколіть шари кравецькими голками. Складіть обидві частини (лицьову і зворотну) виворітним боком назовні, прострочіть або прошийте вручну на відстані 1 см від краю. Зрізи обробіть, виверніть і відпрасуйте. Нижній край обробіть смужкою тканини або оверлочте, підгорніть і прострочіть. Щоб грілка виглядала симпатичнішою, за бажанням пришити аплікацію, вручну або на машинці, і мереживо. Виходячи з кількості банок для ваших заготовок, пошийте кілька грілок, щоб помістилося по 3–4 заготовки по 1 або 0,5 л.
Такий чохол можна використовувати не тільки в сезон заготовок. Коли почнуться холоди, їм можна накрити страву в каструлі, щоб повільніше остигала, запарювати, накриваючи, травки, укутати чайник. А ще такий чохол можна пошити, якщо в кімнаті холодно. Щоб тепліше спалося, наберіть в грілку гарячу воду і вкладіть її в цей тканинний чохол — грілка буде остигати повільніше.
Робіть своє життя зручнішим і затишнішим!
Майструвала Діана ШЕПЕЛЬ.