Є, звичайно, в аптеках і магазинах різні препарати, що відлякують комарів, але не хочеться бризкатися хімією, та й часто користуватися ними не рекомендується. Тому згадуємо народні методи від цих кровососів, які коли-небудь використовували. Хоча дія у натуральних засобів легка, не довга, проте нешкідлива.
КРЕМ І ВАНІЛІН
Приблизно половину тюбика будь-якого недорогого крему (для рук, обличчя) видавіть в заздалегідь підготовлену ємність і висипте пакетик ваніліну (2 г), все перемішайте. Нанесіть суміш на відкриті ділянки шкіри. Мінус способу в тому, що не всім подобається ходити «жирно намащеними», особливо коли на вулиці спекотно. Можна спробувати розвести ванілін в воді (пакетик на 300 мл). Цю рідину розприскати на відкриті ділянки тіла і одяг. Спосіб теж ефективний, але запах ваніліну швидко вивітрюється, і комарі починають кусатися. Крем працює довше.
БАЛЬЗАМ «ЗІРОЧКА»
Хороший засіб для походів в ліс. Основні компоненти — ефірні олії гвоздики, м’яти та евкаліпта. Також в ньому присутня камфора, яка теж ефективна від комарів, але не скрізь її можна купити. Натріть «Зірочкою» невеликі ділянки шкіри (руки, шию, щиколотки), які не захищає одяг. З мінусів можна виділити різкий запах, саме тому їм слід натирати невеликі ділянки шкіри, інакше важко дихати. І для маленьких дітей його не використовують. Одного нанесення вистачає приблизно на 1–1,5 год.
ЛИМОН І ГВОЗДИКА
Розріжте лимон навпіл і вставте в соковиту м’якоть бутончики гвоздики (продається у відділах зі спеціями). Такий відлякувач комарів зручно ставити на ніч поруч з ліжком — він не має різкого запаху і не буде дратувати уві сні. Цей засіб добре допомагає, незважаючи на простоту виготовлення, але приміщення має бути невеликим і закритим.
Для використання на природі зробіть розчин: залийте гвоздику (п’ятиграмовий пакетик) склянкою води і прокип’ятіть 15 хв. Невелику кількість відвару змішайте з будь-яким одеколоном і нанесіть на відкриті ділянки шкіри. Цей засіб захистить вас і вашу дитини від укусів комарів протягом 2 год.
ОЛІЯ ПОЛИНУ
Захищаємося кількома способами. Додайте в аромалампу кілька крапель і запаліть перед сном в кімнаті. Нанесіть олію на сітку кватирки і по периметру вікна — можна спати навіть з відчиненими вікнами. Намастіть олією бортики ліжка — запах не дратує (якщо, звичайно, багато не використовувати), а ось комарі не прилітають. В аптеці олія полину коштує від 27 грн. за 5 мл.
ЛИСТЯ ТОМАТУ
Їх потрібно трохи пом’яти і покласти на підвіконні. Це ефективний засіб не тільки проти комарів, а й від інших літаючих комах, які зазвичай ввечері летять на світло і набиваються в кімнати. Коли листя зів’яне, воно вже не таке ефективне. Залишилося тільки дочекатися, коли листя буде доволі великим.
ЯКЩО ВЖЕ ВКУСИВ
Жоден натуральний або хімічний засіб не дасть стовідсоткового захисту від укусів комарів. Від подразнення і свербіння на місці укусу вам допоможуть такі народні засоби: сік алое або сік ріпчастої цибулі (розріжте листочок алое або цибулину і прикладіть до укусу — свербіж зменшиться), содовий розчин.
Діана ШЕПЕЛЬ.