Кінець весни і літні місяці — благодатна пора для збору трав і квітів. У травні, наприклад, заготовляють мати-й-мачуху та молоду кропиву. А влітку будуть ромашка, календула, липа, чебрець — все це справжній скарб в сезон застуд і нездужань. Які ж холоди без лікарського врожаю? Для зберігання вашого цілющого запасу пропонуємо зробити мішечки, в яких тримати запашні трави буде не лише зручно, а й красиво.
Для оздоблення хочемо познайомити з оригінальним видом вишивки — на сітці, або «ледачим хрестиком». Ця техніка дуже цікава. По контуру прокладають нитки у вигляді сітки. Місця їх перетину прикріплюють до тканини стібками. Утворені клітини сітки заповнюють різними візерунками. Декоративними сітками можна прикрасити скатертини, серветки, подушки, сорочки.
Вам знадобиться:
* цупка бавовняна тканина (наприклад, льон)
* нитки (муліне, ірис)
* голка з широким вушком
* атласна стрічка
* швейні нитки для прошивання бічних швів
- Виріжте для мішечка тканину (в даному випадку 34х16 см). По центру тканини накресліть квадрат зі сторонами 8 см. Розділіть його на рівні квадратики, розкреслюючи всередині горизонтальні та вертикальні лінії на відстані 2 см одна від одної.
- По лініях прокладіть нитки зліва направо, потім зверху вниз — так у вас вийде сітка. Щоб візерунок був більш виразним, вишивати краще муліне в 6 складань. У маленьких квадратах вишийте хрестики, які з’єднають кути квадратиків. Місця перетину ниток прикріпіть до тканини стібками контрастного сітці кольору. В даному випадку жовтими.
- У зоні не прикріплених місць створіть квіточки. Переплітайте рожеву нитку з зеленим каркасом по колу. Чергуйте плетення «над ниткою» і «під ниткою», щоб вона впліталась рівномірно. В кінці прошийте контур великого квадрата рожевою ниткою і закріпіть жовтими стібками уздовж кожної сторони.
- Для мішечка складіть тканину з вишивкою навпіл, прошийте бічні шви зворотними стібками. Верхній край мішечка підгорніть двічі, прошийте декоративними прямими стібками. Збоку пришийте атласну стрічку.