Причина 1 – порушено посівні терміни.
Ймовірно, редиска росте в бадилля, бо посіяна пізно. Для отримання хорошого врожаю її сіють із 20 березня по 10 квітня за стабільної температури повітря плюс 10–15 градусів і вище. У цьому разі ріст піде в корінь, плоди з’являться за 25–30 днів. Не можна сіяти редиску з середини травня по червень, бо ростиме в бадилля.
Причина 2 – поганий ґрунт, непридатне добриво.
У важкому ґрунті редиска не зростатиме. Їй потрібний пухкий, супіщаний. У жодному разі редиску не удобрюють свіжим гноєм. Перед посівом ґрунт треба перекопати, удобрити мінералами, калійною сіллю, суперфосфатами, розрівняти.
Причина 3 – невідповідна ділянка.
Редиску сіють на добре освітлених і вологих ділянках, де немає сильного вітру. Важливо дотримуватися сівозміни – сіяти її після картоплі, цибулі, томатів.
Причина 4 – розпушування.
Розпушувати ґрунт необхідно до посадки, а потім – періодично. Ґрунт спушують на глибину 2–3 см, а після вкорінення – на 5–6 см.
Причина 5 – проріджування.
Якщо редиска росте в бадилля, отже, її не проріджують. Це необхідно робити на 5–6 добу після того, як з’являться сходи. Обов’язково позбавляються слабких паростків.
Причина 6 – поганий полив.
Оскільки плоди та листя редиски інтенсивно ростуть і розвиваються, її потрібно добре поливати. Ґрунт повинен залишатися вологим. У весняний період поливають кожні 2–3 дні, у літній – щодня.
Руслан ВЛАСЕНКО.