У тому, що дитина їсть за столиком, а не сидячи у мами на колінах, є виховний момент. Особливо якщо вся сім’я разом із малюком хоч раз на день збирається трапезувати гуртом. Малюк спостерігає за старшими, намагається сам тримати ложку, пити з чашки.
Ще один важливий момент – зручність для дитини. У стільчику їй комфортніше, ніж на колінах у мами, яка однією рукою тримає маля, а другою намагається нагодувати. А коли малому зручно, то простіше зосередитися на їжі.
Вибір стільців для годування – на будь-який смак і гаманець: багатофункціональний (з шезлонгом, гойдалкою тощо); стільчик-трансформер (розкладається на стілець і стіл); компактний стільчик (бустер, що кріплять до дорослого стільця); крісло-стіл (найпоширеніший вид). Але є характеристики, важливі для кожного з них.
Спинка і сидіння дитячого стільчика не мають бути перпендикулярні одне до одного або занадто м’якими. Хребет малюка поки не зміцнів і потребує особливої підтримки. Ідеальною буде анатомічна форма. Дитина не має потопати в кріслі або втискуватися у нього. Якщо вибираєте стілець для малюка, який сидить ще не дуже впевнено, важливо, щоб він міг перебувати у ньому в різних положеннях – сидячи, лежачи, напівлежачи. Також ця функція виправдає себе, якщо плануєте залишати дитину в стільчику, щоб гралася, а ви тим часом займалися справами. Стан напівлежачи дасть змогу дитині трохи відпочити.
Вибирайте оббивку, яку легко чистити, але не клейонку (влітку малюкові буде парко, а в холодну пору вона холодна). Найкращий варіант – гладенька тканина з водовідштовхувальним покриттям.
Стільниця також повинна регулюватися по глибині й висоті. Погано, якщо малюк лежить на ній або змушений тягнутися до столика. Зручні моделі, де її можна зняти, щоб присунути малюка до спільного столу. Добре, якщо краї стільниці оснащені бортиками, що запобігає потраплянню рідких страв на підлогу.
Ремені – запорука безпеки дитини. П’ятиточкова система (коли пристібають ніжки, а ремені за принципом рюкзака одягають на плечі) надійніша, але дехто з малюків не терпить обмеження волі. Принаймні триточковий ремінь повинен бути, щоб маля не з’їхало під столиком на підлогу.
Багато виробників нехтують підніжкою, а марно. Якщо малюк тримає стопи на опорі, у нього формується правильна постава. Ноги повинні бути зігнуті в колінах під прямим кутом. Тому важливо, щоб підніжку можна було регулювати за висотою. А з якого вона матеріалу, значення не має.
Якщо не плануєте часто пересувати стільчик, то коліщатка не потрібні. За їх наявності мають бути й гальма.
Визначтеся, для чого вам потрібен цей предмет. Якщо малюк буде в ньому лише їсти, купуйте менш функціональну, а отже, дешевшу модель. Якщо слугуватиме ще й для ігор і сну, то беріть стільчик-гойдалку, з регулюванням спинки. Ну, а якщо часто доведеться брати його з собою в дорогу, «бустер» – те, що вам треба.
Наталія ГАВРИЛЕНКО.