Пропонуємо один зі старих перевірених способів, як зробити звичайну стару сковорідку протипригарною, якщо раптом до неї стала прилипати їжа.
1. Насипте на дно сковорідки сіль і потримайте на слабкому вогні приблизно 20 хв., весь час помішуючи — сіль «витягне» застарілі залишки продуктів. Дайте сковорідці охолонути, сіль висипте.
2. Вимийте охолоджену сковороду без застосування мийних засобів, витріть насухо.
3. Щедро змастіть дно та стінки сковорідки рослинною олією і розжарте протягом 5 хв. на сильному вогні (відкрийте вікна, оскільки запах буде сильним).
4. Дайте сковороді охолонути, зніміть серветкою залишки жиру. Знову змастіть олією та розжарте 5 хв.
Протріть сковороду м’якою паперовою серветкою, немов втираючи в неї олію. В процесі масляного прожарювання заповнюються мікроскопічні пори, подряпини і створюється антипригарний шар. Якщо все зроблено правильно, до такої сковорідки їжа не повинна приставати.
На замітку. Щоб не зіпсувати підготовлену таким чином поверхню, бажано не використовувати для сковороди засіб для миття посуду. Якщо сковорода дуже жирна після приготування, залишки жиру зберіть папірцем, а потім помийте посуд гарячою водою. Мити сковорідки потрібно тільки коли охолонуть — перепад температур для них небезпечний. І не залишайте в такому посуді надовго їжу.
ЯКЩО ВСЕ-ТАКИ ПРИЛИПЛА
Буває, що їжа до сковорідки прилипає так, що доводиться її шкребти, що ще більше псує покриття. У більшості випадків делікатно очистити сковороду всередині допомагає її кип’ятіння з содою. Наповніть сковорідку водою з содою (на 0,5 л — 2 столові ложки), прокип’ятіть 5 хв. Дайте охолонути і помийте м’якою губкою. Сода розм’якшує пригорілий шар. Цей спосіб підходить для сковорідок з будь-якого металу.
До речі, найчастіше прилипає до сковорідки їжа з великим вмістом білка, особливо риба. Якщо сумніваєтеся в своїй сковорідці й хочете отримати шматочки з хрусткою скоринкою, зробіть так: виріжте з пергаменту коло за діаметром сковороди. Налийте або змастіть його олією. Потім смажте рибу як зазвичай, притискаючи її лопаткою до дна. Все геніальне просто, чи не так? Цей прийом можна використовувати не тільки для смаження риби, а й в інших випадках, коли боїтеся, що їжа пригорить, проте смаження не повинне бути занадто довгим.
Підготувала Діана ШЕПЕЛЬ.