Після виснажливої зими стан імунної системи не найкращий. Упродовж осінньо-зимового періоду вона боролася з незліченною кількістю вірусів, нестачею вітамінів, свіжого повітря та сонця. Як зрозуміти, що імунітет ослаб? Вас мучать часті застуди, підвищення температури, постійна втома, відчуття болю в суглобах і м’язах, поганий сон, частий головний біль, висипання на шкірі.
МАЛЕНЬКІ СЛАБКОСТІ
На перший погляд зміцнити імунітет легко. Необхідні здоровий сон, помірні фізичні навантаження та повноцінне збалансоване харчування. Усе це позитивно впливає на захисні сили організму та становить основу здоров’я. Однак, часто ми дозволяємо собі засидітися допізна за захоплюючим серіалом чи цікавою книгою; з’їсти щось смачненьке, але не дуже корисне; а замість прогулянки на свіжому повітрі йдемо в кафе з друзями.
ТРИМАЙТЕ ГОЛОВУ В ТЕПЛІ
Весна – приємна й довгоочікувана пора року, сприятлива для зміцнення організму. Та не забувайте, що в березні вона лише на календарі, а зима ще не відступила. Одягайтеся відповідно до погоди. Хоч би як хотілося зняти з себе зимове вбрання, тримайте у теплі голову, шию, кисті, кісточки і стопи. Саме через них відбувається швидка втрата тілом тепла.
ВІСІМ ГОДИН – НА СОН
Відпочинок – дуже важлива складова здоров’я. Сон дорослої людини має тривати сім-вісім годин на добу. Причому спати треба в темній, тихій і прохолодній кімнаті.
ХАРЧУЙТЕСЯ ПОВНОЦІННО
Харчування має бути збалансованим і різноманітним. Не пропускайте сніданок, обід і вечерю. Корисні сезонні місцеві продукти. Також у раціоні мають бути фрукти, овочі, злаки, риба, м’ясо, вода. Обмежте вживання цукру, солі, алкоголю та трансжирів.
РУХ – ЦЕ ЖИТТЯ
Фізична активність також захищає нас від хвороб. Прогулюйтеся пішки не менш як 30 хв. щодня, хто вміє – катайтеся на велосипеді хоча б кілька разів на тиждень.
ВСЕ ДОБРЕ В МІРУ
Пам’ятайте, що імунітету необхідні навантаження. Особливо це стосується дітей. Якщо їх кутати, берегти від протягів, обробляти спеціальними засобами кожну іграшку, що впала на підлогу, то імунітет даватиме збій при будь-якій загрозливій ситуації.
УНИКАЙТЕ САМОЛІКУВАННЯ
Підриває імунну систему і самолікування, коли, наприклад, звичайну застуду лікуємо антибіотиками і збиваємо температуру, яка ще не досягла позначки 38,5 градуса. Водночас із серйозними захворювання нерідко відкладаємо візит до лікаря.
ЧАРІВНИХ ПІГУЛОК НЕ БУВАЄ
Чи пити вітаміни для зміцнення імунітету? Звісно, було б добре випити чарівну пігулку і забути про хвороби, тим більше, що це значно легше, ніж вести здоровий спосіб життя. Та якщо дотримуватиметеся зазначених рекомендацій, то всі необхідні для повноцінної роботи імунної системи мікроелементи потраплять до організму і без неї. А вітаміни слід приймати лише за рекомендацією лікаря, після відповідних аналізів.
Наталія ГАВРИЛЕНКО.