Подобається він мені за чудовий аромат і смак, тому вирощую базилік улітку на дачі, а взимку – на підвіконні. Це відмінна кулінарна приправа для перших і других страв, салатів. Використовуємо його в домашніх заготовках при маринуванні та солінні.
Для вирощування базиліка головною умовою є тепло та полив, він любить сонячне світло й не боїться його прямих променів.
Якщо у вас, друзів або сусідів вже є кущик базиліка, то найпростіший і найшвидший спосіб розмноження – живцювання. Те саме можна зробити і з базиліком, купленим у магазині, за умови, що стебельця свіжі. Нарізані з верхівки або середини стебла живці поставте у воду, вони пустять сильне коріння вже днів за 5 7, а через пару тижнів готові молоді рослини можна висаджувати на постійне місце.
ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ
1. Полив. Узимку має бути помірним – двічі на тиждень буде достатньо.
2. Температура. Має бути досить високою – 20–25 градусів. Базилік не терпить протягів, а при температурі повітря нижче 20 градусів починає втрачати аромат.
3. Світло. Якщо вирощуєте взимку, обов’язково потрібно штучно освітлювати по 12 год. на день. Для цього підійдуть фітолампи або світлодіодні лампи із теплим білим світлом 2700К, встановлені на відстані 15–20 см від рослин.
4. Підживлення ґрунту. Якщо він недостатньо родючий, то можна удобрювати раз на місяць біогумусом, агролайфом (1 ч.л. на поверхню землі) або іншими органічними добривами.
5. Правильне збирання врожаю. Через 1–1,5 місяці, коли базилік обросте 4–6 справжніми листочками, потрібно зібрати перший урожай, відщипнувши з верхівок по два листочки. Далі, коли обзаведеться трьома наборами справжнього листя, верхівку потрібно відразу прищипнути, зрізавши стебло трохи вище за маленькі листочки, які тільки починають рости з пазух. Цю процедуру слід проводити кожні кілька тижнів.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.