Засоби, що завжди під рукою, допоможуть відмити раковину в кухні та ванній, не гірше за хімічні, але вони нетоксичні, та й коштують недорого.
Так, можна скористатися оцтом. Спочатку його наносять губкою, залишають на 5 хв. і змивають. Іржу на раковинах легко знімає гарячий оцет. Мінеральні відкладення на поверхні можна видалити, поклавши на забруднене місце на півгодинні ганчірку, змочену в оцті. Нікельовані крани у ванній можна також освіжити, протерши оцтом і сіллю. Жовті плями на раковині також протріть підігрітим оцтом із додаванням кухонної солі.
Із вапняним нальотом непогано впорається нашатирний спирт. Його додають у воду, наносять на поверхню раковини і через 10 хв. змивають гарячою водою. Не надто забруднену раковину можна очистити розчином нашатирного спирту та перекису водню (2:1).
Не лише масний посуд, а й різноманітні поверхні добре відчищає гірчичний порошок. Універсальний засіб — харчова сода. Її перед застосуванням розводять водою до консистенції густої кашки, наносять на брудну поверхню, залишають до висихання, а потім змивають губкою або щіткою. Можна спочатку протерти поверхню содою, а потім обробити оцтом.
Раковина засяє, як новенька, якщо обробите брудні місця розрізаним навпіл лимоном, а потім промиєте водою. Лимон відчистить також і крани.
Раковини не можна чистити засобами для чищення унітазів, бо вони містять сильні кислоти, що швидко руйнують тонкий шар емалі. Не можна чистити раковину й абразивними засобами та металевими щітками. Працюйте у гумових рукавичках.
Людмила РОМАШКО.