Маленька мишка виглядає мило лише в казках. Якщо ж вона завелася в домі, про спокій можна забути надовго. Що ж найкраще використовувати для боротьби з цими гризунами? Вибір залежатиме від їх кількості та побутових умов. Це можуть бути харчові приманки з активними речовинами та пастки різних типів. Поговорімо сьогодні про останні.
ЯКА ПАСТКА КРАЩА
Пастки здавна користуються великою популярністю, за принципом дії їх можна поділити на кілька видів:
* сіткові та коробчасті;
* давлячі механічні;
* клейові.
Механічні працюють добре, але потім доводиться діставати «улов», а це не зовсім приємно. Зручніше використовувати клейові. Вони компактні, не займають багато місця та зберігаються дуже довго, не втрачаючи властивостей.
Під час розробки цих пасток було враховано всі можливі варіанти їх використання. Миші та щури у темний час доби бігають по оселі в пошуках доступного корму. Вони використовують найбільш безпечні для себе шляхи — плінтуси, простори під меблями, ніші під раковинами та ванними, канали комунікацій. У таких місцях дуже складно встановити механічну пастку, а от клейову — легко.
Гризуни, пробігаючи по пастці, в’язнуть у клейкому складі й не можуть самостійно звільнитися. Добре приваблює їх шматочок хліба, підсмаженого на олії, який поміщають у центр пастки.
Клейова частина пасток складається з похідних поліізобутилену — еластичного каучукоподібного матеріалу. Він не виділяє в повітря шкідливих речовин, безпечний для навколишнього середовища. Клей стійкий в умовах будь-якої вологості та температури, за винятком сильних морозів.
АБО ПРОСТО КЛЕЙ
Можна придбати просто клей в упаковці та самостійно розподілити його на підкладках із щільного матеріалу — пластику, картону чи заліза. М’яким «капканам» можна надати будь-якої зручної форми та розміру.
Застосування клейових пасток та клею від мишей не потребує спеціальних знань і навичок. Але вони дозволяють надійно й безпечно для власного здоров’я захистити оселю від мишей.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.