Нічого дивного: у наших географічних широтах літо буває спекотним. За підвищеної температури повітря (понад 25 градусів), високої вологості (більше 60 відсотків) будь-яка людина почувається некомфортно.
Тож ідеально – не потрапляти в такі умови, тобто не виходити на вулицю, особливо людям нездоровим. Саме вони, передусім гіпертоніки й особи з розладами сечовивідної системи, захворюваннями нирок, не можуть скористатися простою порадою – спекотної днини споживати щонайбільше води.
Інша невибаглива рекомендація – охолодження тіла до прийнятного стану – також таїть певні небезпеки. Адже, приміром, споживання морозива, холодних напоїв, тривале купання у водоймі можуть спричинити застуду, навіть запалення легенів. До цього нерідко призводить і перебування у приміщенні з кондиціонером, який працює у максимально охолоджувальному режимі. Навіть різкий перепад температури, коли людина заходить зі спекотного середовища в прохолодне приміщення, може спричинити застуду. Краще користуватися вентилятором, а якщо є кондиціонер, то не вмикати його на повну потужність.
Вплинути на погоду ми, ясна річ, не маємо змоги, але допомогти собі пережити складний для організму період можливо. Для цього слід уникати перебування просто неба, особливо на осонні, носити літній головний убір і легкий одяг із натуральних тканин, сонцезахисні окуляри. Також доцільно зменшити фізичну активність, інтенсивні заняття спортом, не потрапляти в стресові ситуації. Є сенс переглянути раціон харчування, віддавши перевагу низькокалорійній, рослинній їжі. Не перевтомлюватися, добре висиплятися.
Павло ЗАСУНЬКО, лікар загальної практики.