Золотава шкіра виглядає гарно та спокусливо, та й сам процес отримання засмаги неймовірно приємний. Та як отримати бажану засмагу і при цьому зберегти красу і здоров’я шкіри?
РІВНИЙ КОЛІР
Засмага ляже на шкіру рівномірно, якщо очистити її від мертвих клітин – для цього використовують скраби. Після процедури наносять зволожувальний крем, адже очищена шкіра стає вразливою. Пийте багато рідини – краще зелений чай і негазовану воду. Ці напої допоможуть уберегти шкіру від сухості та зберегти еластичність. Сонцезахисні засоби дадуть змогу уникнути сонячних опіків, зволожать шкіру та захистять її від передчасного старіння.
«ЗАСМАГАЄМО» ЗСЕРЕДИНИ
Швидше засмагнути допоможуть деякі продукти. Чудово прискорює та зміцнює засмагу морква. Бета-каротин, якого багато у цьому овочі, надає шкірі оливкового відтінку та водночас підтримує пружність, так вона менше страждає від сонця. Перед тим як вирушити на пляж, випийте склянку свіжого морквяного соку, додавши у нього трохи вершків – щоб вітамін засвоївся. Швидкій появі засмаги також сприяють помідори, в яких, окрім того, багато води, що теж важливо – так можна уникнути зневоднення під час засмаги.
ПОДОВЖИТИ ЗАДОВОЛЕННЯ
Для збереження засмаги можна додавати у ванну чай чи каву, або робити з них кубики льоду для протирання, які додадуть шкірі легкого сяяння і смаглявого відтінку. Неодмінно наносьте на шкіру зволожувальний крем. Зазвичай після засмаги шкіра стає сухою та лущиться, у результаті чого засмага «облазить». Зволожена ж шкіра зберігає її довше.
ДРУГ ЧИ ВОРОГ?
«Сонце старить швидше, ніж час», – казала Мерилін Монро. Саме тому вона ніколи не засмагала, а лише приймала повітряні ванни у тіні. Справді, попри те, що сонце приносить багато радості та задоволення, воно також є головним винуватцем появи передчасних зморшок.
ТРОХИ ІСТОРІЇ
У Стародавній Греції засмаглими мали бути спортсмени та воїни, тоді як жінка, берегиня дому, повинна була ретельно ховатися від сонця, римські аристократки висвітлювали шкіру за допомогою свинцевого білила та миш’яку. Аж до початку XX ст. у моді була аристократична блідість, а засмага вважалася ознакою низького походження. Кажуть, моду на засмагу ввела Коко Шанель. Повернувшись із круїзу Середземним морем, вона відправилася демонструвати парижанам свій розкішний бронзовий відтінок. І тоді, наслідуючи приклад мадемуазель Шанель, європейські модниці почали підставляти свої колись аристократично-бліді обличчя сонцю.
Засмага надає обличчю свіжого і здорового вигляду. Підкреслити її можна за допомогою косметики, що включає дрібні золотисті часточки.
Вважається, що косметичний лід тонізує, освіжає шкіру, уповільнює процеси старіння. Плюси очевидні, та є й протипоказання.
Діана ШЕПЕЛЬ.