Він повинен бути не тільки красивим, а й зручним для приготування духмяного та насиченого чаю.
Об’єм. Він залежить від того, скільки людей регулярно чаюватимуть. Для сім’ї з 3–4 осіб буде достатньо об’єму приблизно 0,7 л, якщо надаєте перевагу трав’яним чаям, то краще 1 л, щоб заварити й відразу випити.
Форма. Листочки краще розкриваються і повноцінно віддають свій смак і аромат в «товстому» чайнику — адже чаїнкам потрібно місце, щоб розкритися. Крім того, в округлому заварнику напій довше залишається гарячим.
Носик. Краще, якщо він розташований на однаковій висоті з верхом чайника. Якщо він буде занадто коротким, вода переллється через його край під час заварювання чаю, а як занадто довгий, то наливати напій буде незручно.
Отвори в носику не повинні бути занадто маленькими, в іншому разі будуть часто забиватися, і рідина литися тонкою цівкою, але і не дуже великими: чаїнки потраплятимуть в чашку.
Кришка повинна сидіти щільно й бажано мати на обідку виступ-фіксатор. Це допоможе запобігти її випадіння при нахилі чайника. Крім того, добре, якщо в кришці є дірочка для виходу пари.
Ручка. Візьміть ємність в руку, підніміть і нахиліть — товщина і вигин ручки не повинні створювати яких-небудь незручностей.
Матеріал. Порцеляна — один з кращих варіантів (0,5 л від 600 грн.). Головні переваги: тривале збереження температури і особливий смак. Багато в чому повторює характеристики порцелянових виробів фаянс (0,5 л від 200 грн.). Крізь скляний чайник (0,7 л від 250 грн.) цікаво спостерігати, як розкриваються чаїнки, але напій в такому швидко охолоджується, а в металевому псується смак.
Як почистити носик?
Очищаючи від нальоту заварник, важко відмити його носик. Наповніть чайник окропом, додавши 3 столові ложки харчової соди на 0,5 л води. Укутайте рушником. Через годину злийте розчин і прополощіть. Чистота!
До речі, в Китаї вважалося, що більше наліт в заварювальному чайнику, то чай смачніший. Правда, заварювали в такому тільки один сорт чаю.
Підготувала Діана ШЕПЕЛЬ.