Регулярне миття посуду, приготування їжі, киплячий чайник — усе це призводить до вогкості на кухні, що особливо проявляється в холодну пору року, коли стіни крижані. Є кілька способів висушити приміщення.
ГОТУЙТЕ ПІД КРИШКОЮ
Під час приготування їжі повітря на кухні насичується водяною парою. По можливості накривайте каструлі кришками — так зменшите кількість вологи, що випаровується при кипінні.
ПРОВІТРЮВАННЯ
Навіть у мороз потрібно хоча б на кілька хвилин регулярно відчиняти вікна для провітрювання. А особливо це слід робити, якщо часто готуєте на велику родину — вологи поменшає.
КІМНАТНІ РОСЛИНИ
Велика кількість розсади та квітів на підвіконні — не завжди добре. Вологість виділяється не тільки при поливі, а й самими рослинами, отже, розподіліть вазони по кімнатах.
ВИПІКАЙТЕ ПИРОГИ
Ефективний спосіб позбутися вологості на кухні — добре її прогріти. Допоможе електродуховка — випікайте пироги і пиріжки, а коли вимикаєте плиту, завжди залишайте дверцята відчиненими: тепло піде на кухню.
ДЕ ШУКАТИ ПЛІСНЯВУ?
Підвищена вологість на кухні створює сприятливі умови для плісняви. Щоб запобігти її розповсюдженню, потрібно знати, де шукати.
Кухонні шафки. Пліснява в них переходить найчастіше від холодних стін. Ще однією причиною розвитку грибка може стати електрочайник, якщо він стоїть на стільниці під навісними шафками. Піднімаючись, пара утворює на них конденсат.
Відсік для овочів — дуже привабливе місце для цвілі. Тут вогко, не надто холодно, а живильного середовища досхочу — особливо, якщо забути про зіпсовані плоди. Регулярно переглядайте вміст ящика та промивайте його содовим розчином (1 чайна ложка на склянку води). Для зменшення вогкості застеліть дно ящика кількома шарами паперу.
Під холодильником. Не часто вичищаєте там залишки продуктів? З цієї причини, а ще завдяки конденсату, що стікає, для плісняви місця краще не придумаєш. Щоб вимити підлогу під холодильником, не пересуваючи важку техніку, намотайте на тонку лінійку або держак від швабри трохи вологу ганчірку і протріть усі доступні місця. А для боротьби із пліснявою використовуйте розчини, що містять хлор або столовий оцет.
Кухонний фартух. Крапельки і частинки жиру, що стікають з холодних кахлів, — саме те, що потрібно грибкам. Зізнайтеся, адже ви не миєте кухонний фартух щоразу після приготування їжі? Хоча б просто протирайте його регулярно серветкою, змоченою в будь-якому мийному чи дезінфікуючому засобі.
ЯК БОРОТИСЯ
✔ Добре поглинають вологу сіль і сода. Насипте їх на паперові серветки, зімніть і розкладіть на полицях у шафці та холодильнику.
✔ Активоване вугілля поглинає не лише надлишок вологи, а й запахи. Розкладіть таблетки в місцях, де особливо волого. Що більше вугілля, то краще. Міняти в міру зміни його структури — від вогкості воно набухає та кришиться.
✔ Позбутися плям плісняви в кутках допоможе розчин перекису водню (3%). Розпорошіть його з пульверизатора на уражені поверхні. Через 10 хвилин змийте.
✔ Кухонні шафки, фартух, місце під мийкою можна промити оцтом (розвести 1:1 з водою). Після цього шафи треба провітрити і дати просохнути. Для сушіння можна використати тепле повітря фена.
✔ Для профілактики утворення плісняви: на шматочок ватки нанесіть 5—10 крапель йоду, вкладіть у «майонезну» баночку і прикрийте чистим шматочком вати. Баночку поставте там, куди рідко заглядаєте, наприклад, під мийкою — пари йоду створять «вбивчу» для плісняви атмосферу.
✔ «Шкільна» крейда добре вбирає вологу. Розкришіть білі брусочки та розкладіть у пакетиках по ящиках та шафках.