Дружина хоче завести кота. Я проти, але жінка аргументує це тим, що ми вже літні люди, а коти здатні лікувати багато хвороб. Невже це правда?
Іван Петрович, 72 роки. м. Київ.
На запитання читача відповідає лікар-терапевт вищої категорії Сніжана ЛЯШУК.
— Ваша дружина має рацію: одна з найвідоміших котячих властивостей — це здатність позитивно впливати на фізичне та емоційне самопочуття господаря. Більше того, профілактика та лікування різних захворювань через прямий контакт і спілкування людини з кішкою навіть назвали спеціальним терміном — фелінотерапія (від лат. felis — кішка). Це один із повноцінних методів зоотерапії, в якій широко використовують унікальні лікувальні здібності дельфінів, коней, собак та інших тварин.
Отже, від яких саме недуг здатний допомогти пухнастик у домі? Насамперед, це профілактика серцево-судинних захворювань, зокрема серцевих нападів, інфарктів та інсультів. Американські вчені впевнені, що сусідство кішки зменшує ризик розвитку цих небезпечних патологій як мінімум на третину. Цей феномен пов’язують зі здатністю котів знижувати рівень тривоги та стресу господаря, а відповідно — приводити в норму показники його артеріального тиску, серцевого ритму та навіть рівня холестерину в крові.
Друга суперздатність кішки — це її знамените муркотання. Воно не тільки розслаблює, заспокоює та поліпшує сон, а й прискорює загоєння ран і переломів, тому що специфічні вібрації котячого мурчання подібні за впливом до лікувального ефекту ультразвуку. До речі, вважається, що саме завдяки своєму мурчанню кішки здатні швидко самозцілюватися, навіть впавши з великої висоти.
Крім того, коти — це «живі грілки», адже їхня температура тіла 38–39 градусів. Саме тому кішки чудово лікують застуду, біль у суглобах, загострення остеохондрозу та інші запальні процеси в організмі, безпомилково визначаючи наші «хворі місця» й лягаючи саме на них.
Нарешті, при погладжуванні кішки виникає статична електрика та мікроструми, які покращують кровообіг тканин, стимулюють імунітет і відновлювальні процеси в організмі.
Вважається також, що поруч із пухнастим терапевтом ви надійно захищені від безсоння, депресії та головного болю.
Але вирішивши завести кота, враховуйте вкрай важливий нюанс: усі ці «бонуси» від хвостатого «лікаря» людина отримує лише в тому випадку, коли має повне порозуміння та гармонію з твариною. Якщо ж кішка не доглянута, роздратована чи не хоче за своєю волею перебувати поряд із вами, позитивного ефекту чекати не варто.
Якщо заводитимете не зовсім маленьке кошеня, а вже досить дорослу тварину зі сформованим характером, майте на увазі, що найбільш «лікувальними» вважаються поступливі, ласкаві та спокійні коти. До того ж є теорія, що безпородні «лікують» краще за породистих.
Ну, а протипоказаннями до кототерапії може стати лише алергія на котячу шерсть, наявність відкритих ран чи хронічних шкірних захворювань.
Ірина КАДЧЕНКО.