Рослинність, яка починає квітувати, не радує схильних до сезонної алергії людей. Вільха, ліщина, береза, верба, тополя, в’яз, ясен, клен, осика – ці та інші дерева-алергени завдають чимало прикрощів.
Дуже важливо в цей період убезпечити себе від їхнього пилку і знати, як впоратися із захворюванням. «Головне, що відрізняє поліноз від застуди, це рясний, майже безупинний нежить. З’являються закладеність носа, посилене сльозовиділення та кашель. Усе це – ознаки полінозу, алергічної реакції на цвітіння рослин, трав та їхній пилок, – каже офтальмолог та гомеопат Тетяна ОКСЕНТЮК. – Знімають симптоми алергії антигістамінними препаратами та гормональними краплями в ніс, які призначає лікар. Якщо не лікувати виражені прояви алергії або тривалий час лікувати лише симптоми, з ймовірністю до 40 відсотків алергія на цвітіння рослин може перетворитися на сезонну бронхіальну астму. В алергіків розбалансована імунна система. Щоб вилікувати поліноз, потрібно знайти та усунути причину порушення її роботи і допомогти організмові вивести алергічні токсини.
Для цього використовують фітокомплекси та гомеопатичні препарати, які доповнюють один одного. Виготовлені з природних компонентів, на відміну від препаратів з хімічним складом, вони не будуть накопичуватися в організмі та перешкоджати його відновленню.
Внаслідок такого лікування тривалість загострення алергії спочатку скорочується і минає легше, а згодом симптоми не виникають».
Спробувати позбутися пилку допоможе і промивання носа водою. Крім того, вдома потрібно підтримувати високу вологість, до 80 відсотків, щодня робити вологе прибирання. Витирати пил при цьому краще попросити когось із членів родини, які не схильні до алергії. А на вулицю виходити рекомендується після дощу, коли пилок не так активно літає. Після прогулянки потрібно вимити руки та обличчя, а також голову, адже на волосся теж може потрапити пилок. Одяг слід часто прати.
Застосовувати всі вищевказані методики бажано ще до початку сезону цвітіння, приблизно за 2–3 тижні. Оскільки після появи симптомів на лікування знадобиться більше часу.
Підготувала Валентина ГАРКАВА.