Щороку 18 січня святкують день Вінні Пуха. Дата виникла не випадково — вона збігається з днем народження англійського письменника Алана Олександра Мілна, який і написав про нього казку. До речі, життєрадісний ведмедик, який дуже любить мед, не вигаданий, а реальний персонаж!
Своє ім’я він отримав на честь ведмедиці Вінні, біля клітки якої Алан із сином довго затримувалися в місцевому зоопарку. Вона була настільки дружелюбна, що дозволила хлопчикові погодувати себе та навіть покататися на спині! На радощах малюк назвав свого плюшевого ведмедика, з яким ніколи не розлучався, Вінні.
Знаючи, як улюблений єдиний син прив’язаний до своєї іграшки, письменник почав розповідати йому перед сном цікаві історії, головним героєм яких і стало його ведмежа. З цих казок виросли книги про Вінні Пуха, в яких іграшки вели своє власне життя.
Алан Мілн говорив, що йому не доводилося нічого вигадувати, він просто спостерігав, як бавиться його дитина. Люблячий тато регулярно радував сина новими забавками. Так у Вінні з’являлися друзі: П’ятачок, Сова, Кролик — це теж іграшки хлопчика. А подарованому віслюку дитина в процесі гри відірвала хвостик, що й стало приводом для Мілна зробити Іа найсумнішим героєм.
І хоча до цього Мілн був відомим драматургом, писав серйозні п’єси для дорослих, книги про безтурботного ведмедика виявилися настільки популярними, що він, сам того не бажаючи, прославився як дитячий письменник.
У нас же Вінні Пух став популярним після виходу мультфільму з чудовою озвучкою Євгена Леонова. До речі, щоб надати ведмежаті характерного «говору», мову актора в мультику прискорили на 30 відсотків. Незважаючи на те, що Вінні часом каже, буцімто в «голові у нього тирса», він часто висловлює мудрі, «дорослі» думки, вчить нас дивитися на життя простіше, дружити й радіти.
- Якщо ви Ведмідь із тирсою в голові й думаєте про справи, іноді сумно помічаєте, що думка, яка здавалася дуже мудрою, доки була у вас в голові, виявляється зовсім не такою, коли вона виходить назовні й на неї дивляться інші.
- Не така вже й проста справа — ходити в гості! Коли йдемо, головне — робити вигляд, що ми нічого не хочемо.
- — Не бачу в цьому ніякого сенсу.
— Його тут і немає. Але він збирався тут бути, коли я почав говорити. Мабуть, із ним щось сталося по дорозі. - Нещасні випадки — дуже дивні штуки. Вони зазвичай трапляються зовсім випадково.
- Якщо ти будеш жити сто років, то я хочу жити сто років мінус один день — не хочу прожити і дня без тебе.
- — Пух, що ти любиш робити більше за все на світі?
— Ну, найбільше я люблю… — І тут Вінні подумав, що хоча їсти мед — дуже приємна справа, але є така мить перед тим, як посмакуєш медом, коли ще приємніше, ніж потім, коли ти вже їси… Тільки Пух не знав, як ця мить називається.
Підготувала Діана ШЕПЕЛЬ.