Один із елементів новорічно-різдвяного декору оселі – натуральний різдвяний вінок на дверях. Звісно, його можна купити, та хіба не цікавіше виготовити прикрасу самостійно з підручних матеріалів. А що вже дружина вам дякуватиме, якщо допоможете їй у тому!
Найчастіше, щоб прикрасити двері до свят, застосовують такі матеріали.
1. Шишки. Їх можна знайти в лісі чи сквері. Такий вінок виглядає по-справжньому святково та самобутньо. Для його створення вирізають каркас із картону, обклеївши шматочками тканини. Поверх приклеюють шишки у два ряди. Прикрасити композицію можна сушеними апельсинами, бантиками, ягодами.
2 Фетр. Оригінальний шедевр змайструвати не складно. До нього можна додати набір фігурок різних форм: Діда Мороза, оленів, Снігуроньки, ялинок. Основу виготовляють із білого пінопласту, обшивають атласною стрічкою, після чого на каркас кріплять заздалегідь підготовлені фігурки з фетру.
3. Ялинкові іграшки. Новорічний декор виглядає просто та лаконічно, зате приверне увагу гостей і добре впишеться в атмосферу будинку. Для його створення потрібний каркас із дроту, на який чіпляють багато ялинкових кульок і закріплюють дріт зверху.
4. Стрічки. Не найпростіше втілення різдвяного вінка своїми руками, але якщо докласти зусиль, можна виготовити по-справжньому барвистий декор. На кільце з картону треба наклеїти заготовки зі стрічок: це можуть бути бантики, смужки різної довжини та інші фігури. Посередині можна розмістити бант із широкої стрічки та оформити композицію корками з-під вина, деталями, в’язаними гачком, або з шишок сосни.
5 Пряжа. З ниток різного кольору потрібно зробити багато помпонів різних розмірів – так прикраса матиме цікавіший вигляд. Краї вирівнюють, після чого приклеюють до об’ємного кільця. За бажання можна доповнити новорічний вінок свічками, ягодами та декоративними предметами. Таким самим способом на основу прикріплюють пряжу.
6. Гілки. Пруття скручують у кільце та обмотують дротом. Велике ялинове ріжуть на дрібніше і кріплять до основи за допомогою дроту. Гілки бажано зміцнити нитками, щоб виглядали акуратно.
ЯК ДОВЩЕ ЗБЕРЕГТИ КРАСУ ВИРОБУ
- Не шкодуйте клею при закріпленні декору – так ймовірність, що він розпадеться, зменшується. Але й надто захоплюватися не варто, щоб прикраса мала акуратний і презентабельний вигляд.
- Для натурального вінка бажано підбирати гілочки ялини, ялівцю, сосни або туї. Вони мають приємний запах і набагато довше зберігають свіжість.
- Щоб зберегти вологу, обмотайте каркас новорічного різдвяного вінка тонкими смужками змоченого у воді поролону; кінчики потрібно закріпити дротом чи ліскою. Так виріб збережеться довше.
- Вішаючи святковий вінок із зовнішнього боку приватного будинку на двері, треба пам’ятати про вплив клімату. У такому разі варто відмовитися від декору з цукерок, паперу та інших матеріалів, які можуть розмокнути. Не підійдуть і ягоди, оскільки птахи можуть швидко зіпсувати прикрасу вашого дому.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.