Незабаром у мене ювілей. Хотіла б відчути його як християнка. Завжди намагаюся цього дня сповідатися і причаститися. А цього року хочу, крім того, попросити відслужити молебень з нагоди мого персонального новоліття. Чи можу звернутися з цим до священника? Прошу вашої поради.
Марія. Київська область.
За словами ієромонаха Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря Михайла КАРНАУХА, сама думка попросити про молебень дуже слушна. Але служать такі за певними потребами. Наприклад, за здоров’я іменинника, його рідних і близьких – християн. А от молебень на початок нового року в церквах практикують тільки щодо загальнодержавного новоліття, котре, як відомо, припадає на 1 січня.
Але ж тій людині, яка готується розпочати власний новий рік (або тільки-но розпочала його), напевне, є що згадати доброго й у своєму минулому році, і є за що подякувати Господу. Тим більше, як навчає нас Церква, саме подяка має передувати кожному нашому молитовному проханню.
Отож у такому випадку о. Михайло пропонує відслужити подячний молебень. У ньому буде висловлено не лише вдячність за те, що було, але й надія на подальшу Божу ласку і милість до іменинника, а в записку, крім його імені, можна вписати кілька імен рідних і близьких. Якщо ж відслужити такий молебень у день народження або такий, що десь по сусідству з ним у календарі, це буде гідний для християнина спосіб розпочати своє персональне новоліття з Богом. А перед молебнем, найкраще в той самий день, імениннику варто іще й сповідатися та причаститися.
Шукала відповідь Ольга ГОЙДЕНКО.