Мого колишнього чоловіка мобілізували. Він працював офіційно. Із серпня аліментів на дитину я вже не отримую. Куди мені звертатись?
Світлана. Чернігівська обл.
З 19 липня цього року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин», що звільняє роботодавця від обов’язку зберігати середній заробіток за працівниками, яких призвали на військову службу.
Мобілізованим працівникам виплачують грошове забезпечення коштом Держбюджету на підставі Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Якщо утримання аліментів здійснюється в примусовому порядку, то саме на виконавців відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» покладений обов’язок здійснювати розшук доходів боржника, на які можуть бути звернуті стягнення за виконавчими документами.
Якщо маєте інформацію, до якої саме частини (номер, місцезнаходження) було мобілізовано вашого колишнього чоловіка, повідомте про це виконавця. В іншому разі виконавець повинен надіслати документи на стягнення аліментів до Міноборони України. Після чого вони будуть передані до бухгалтерії військової частини, й аліменти виплачуватимуть із доходів боржника.
Також можете самостійно надати виконавчий документ безпосередньо до військової частини, де проходить службу мобілізований.