Каланхое Блоссфельда найчастіше потрапляє в оселю квітучим пишним букетом найрізноманітніших тонів і відтінків в обрамленні блискучого красивого темно-зеленого листя. Рослина в цілому невибаглива, але ось рідко кому вдається після придбання добитися повторного квітування. Спробуємо?
Квітує даний вид зазвичай восени–взимку. Після цього суцвіття засихають, стебла витягуються і оголюються, листя змінює форму. Такі стебла потрібно обрізати, засохлі суцвіття видалити. Після обрізування його ще 2–3 рази прищипують (видаляють верхні пагони) у міру зростання. Таким чином буде формуватися пишний кущик. З обрізаних пагонів можна отримати нові рослини: їх поміщають у вологий грунт в невелику ємність і накривають скляною банкою, через деякий час з’являться перші корінці.
Куплену рослину після квітування пересаджують. Діаметр нового горщика повинен бути на 2 см більше попереднього. Обов’язковий дренаж — добре додати цегляну крихту, шматочки деревного вугілля. Але частої пересадки не потребує.
На спекотному сонці листочки підгорають, бажано тримати каланхое на західному або східному підвіконні.
Полив повинен бути рясним, але не частим, після просихання верхнього шару землі. Може обходитися 2–3 тижні без води, якщо буде стояти в тіні.
Але найважливіше починається восени. Для закладки майбутніх бутонів каланхое необхідно бути на світлі не більше 8–10 годин на добу. Якщо освітлення більш тривале, то рослина це сприймає як сигнал до росту, починаючи давати нові пагони і листя, «забуваючи» про квітування.
Період спокою для каланхое організовують так:
- тримають на світлі, наприклад, з 9 години ранку до 5 години вечора. Для цього його можна накрити разом з горщиком паперовим пакетом відповідного розміру, пластиковим відерцем з отворами або поставити в темну шафу;
- також в цей час істотно обмежують полив, за можливості знижують температуру до 16 градусів;
- сплячий режим зберігають приблизно 3–4 тижні. В цьому випадку в кінці осені або до зими рослина заквітує. Щойно побачите бутони, перенесіть квітку в світле місце і поливайте як зазвичай.
До слова: лікувальні властивості мають лише деякі види каланхое, але декоративні види, зокрема Блоссфельда, до них не відносяться. У народній медицині застосовують каланхое Дегремона: для лікування застудних захворювань, а також загоєння різних ран і порізів. Візитівка рослини — довге листя, обліплене «дітками», завдяки чому цей вид каланхое називають живородним. Але побачити його квітучим майже неможливо.
Діана ШЕПЕЛЬ.