Економити на собі неприємно. Відмовляючись від багатьох речей, таких як подорожі, обновки, походи в музей, можна втратити інтерес до життя. Мої прості секрети з’явилися не в результаті якоїсь кризи, а нажила я їх по ходу життєвого шляху. Можна економити з користю для себе, не втрачаючи при цьому радість життя.
САМА СОБІ КОСМЕТОЛОГ
Люблю я свою шкіру балувати кремами. Увечері у ванній, намилувавшись різними красивими баночками та пляшечками, починала священнодіяти: вмивалася, протирала обличчя, наносила крем, і відчувала від усього цього блаженство. Але з роками стала розважливішою. За порадою подруги стала купувати недорогий дитячий крем в тюбику і додавати до нього сік алое вера (росте у мене на підвіконні) або олії. Вичавила крем на долоню, накапала соку або олії (зараз у мене календули), змішую і наношу на обличчя, шию та руки. У тюбиках, звичайно, тієї краси немає, але результатом задоволена.
ВІД ІРЖІ
У нас холодна вода часто біжить з іржею. Унітаз довгий час нічим не могла відмити. Будь-якого дорогого засобу вистачало на кілька днів, а потім знову з’являвся наліт. Уже й не пам’ятаю, що змусило мене вилити в унітаз залишки «Білизни», але ефект був вражаючий! Одного флакона мені вистачає на 3 рази. Знаю, сама не можу терпіти запах хлорки, але заради результату варто і потерпіти — заливаю на ніч, закривши унітаз кришкою.
ПРИ МИТТІ ПОСУДУ
Для економії сімейного бюджету в засіб для миття посуду додаю воду, буквально 1:3. Якість миття не змінюється, зате засобу довше вистачає.
ОНОВИЛА ІНТЕР’ЄР
Кілька років тому купили диван практичного сірого кольору. Але з часом непоказний вигляд так набриднув! Щоб оновити без зайвих витрат, пошила на диванні подушки «хитрі» наволочки — одну сторону зробила яскравою без рисунка, а іншу — квітчасту. Тепер під настрій «кручу-верчу» подушки — враження від меблів відразу змінюється.
КОРИСНІ НАПОЇ
Ніколи не купую солодку газовану воду або соки. У магазині літр напою коштує не менше 30 гривень. Я на цю суму компоту літрів десять зварю! Не беру ароматизовані чаї, просто додаю до чорного м’яту, чебрець або сушені скоринки лимона — смачно, корисно та дешево. А «шипучку» роблю так: вичавлюю сік з апельсина та заливаю газованою водою 1:1.
НЕМОВ З ДОМАШНЬОЇ ПЕЧІ
Мої онуки дуже люблять пряжене молоко, і його я роблю сама. Таке дешевше, ніж магазинне. А готувати просто: молоко кип’ячу, відразу виливаю в термос, заздалегідь сполоснувши його окропом. Через 8 годин можна пити, смак — як з домашньої печі.
БЕРЕЖУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ
Для здоров’я та бюджету корисні каші. А щоб зайвий раз не включати електроплиту, варю їх «енергозберігаючим» способом. Крупу мию, висипаю в термос, заливаю окропом (пропорції води та крупи ті самі, що і при варінні). На ранок гаряча каша готова. Томлені таким чином гречка, пшоно, рис виходять незрівнянними.
Коли запікаю що-небудь в духовці, одночасно з цією стравою підсушую нарізаний кубиками хліб. В результаті, щоб зробити рум’яні сухарики до супу, не потрібно спеціально розігрівати духовку і витрачати електроенергію.
У МАГАЗИН — З ПОКЛОНОМ
Тепер про те, як вибираю продукти в супермаркетах. Слід знати, що в магазинах найдорожчі товари розташовують на рівні очей покупців. У магазин ходжу «з поклоном» — якщо пригнетесь, то будете приємно здивовані вартістю продукції з нижніх полиць.
Головне — економити розумно, не на шкоду якості.
Богдана КАСЬКІВ. м. Івано-Франківськ.
ЧОМУ СКАРБНИЧКА — СВИНКА?
Перші скарбнички у вигляді свинок стали робити на території Англії.
У Середньовіччі селяни, щоб вижити в голодні часи, відкладали кожну монетку «на чорний день». Для накопичення використовували дешеві горщики, виготовлені з помаранчевої глини, яку називали «pygg» (пігг), що співзвучно з «pig» (піг) — свиня. Схожі слова породили асоціації, і ось ремісники вже пропонують не просто горщики для зберігання грошей, а симпатичних пухкеньких свинок. Форма була обрана дуже вдало: об’ємні скарбнички вміщували достатню кількість монет, щоб накопиченнями можна було пишатися, а милий вигляд нагадував селянам про годувальників сім’ї — вгодованих свинок.
Підготувала Діана ШЕПЕЛЬ.