Гірчичний порошок допоможе в боротьбі зі шкідниками саду та городу. Його можна застосовувати проти попелиць, плодожерок, мідяниць, дротяника, цибулевої та морквяної мухи, слимаків та багатьох інших.
Треба залити 100 г порошку 1 л води і настояти 2-3 доби у щільно закритому посуді, потім процідити. Розвести у 10 л води. Для кращого прилипання додають 40 г мила. Використовують проти цілої групи шкідників.
Висадивши розсаду капусти, притрусіть ґрунт навколо сухою гірчицею – це відлякує слимаків. Так само чинять і біля інших культур, які полюбляють слимаки. Гірчиця, висаджена в міжряддях картоплі, прожене дротяника. Також дуже сприятливе сусідство гірчиці з садовою суницею, бо вона прожене слимаків. А ось у міжряддях буряків та моркви висаджувати гірчицю не варто, бо її корінці заважатимуть формуванню коренеплодів. Мабуть, усі знають про вирощування гірчиці з фітосанітарною метою. Після неї знижується захворюваність серед рослин на ризоктоніоз, фітофтороз, фузаріозні гнилі тощо. Щоправда, не можна висівати гірчицю перед посадкою редиски, капусти та інших хрестоцвітих, бо вони мають спільні хвороби.
Віра СЛЮСАРЕВСЬКА.