Православні та греко-католики 10 червня святкують Вознесіння Господнє. Після Воскресіння Христос протягом сорока днів являвся своїм учням, розповідав про Царство Боже та Таїнства Церкви, а на сороковий день вознісся на небо. Це одне з 12-ти головних свят, яке відзначали ще апостоли, як говорить Передання. Так завершилося земне служіння Христа, проте Він обіцяв прийти вдруге і вже як Переможець та Суддя. А поза тим, невидимим чином Христос постійно перебуває серед вірян і опікується Своєю Церквою.
Православні 11 червня вшановують святителя Луку, архієпископа Сімферопольського. Валентин (мирське ім’я) народився наприкінці ХІХ ст., закінчив медичний факультет київського університету і тривалий час працював хірургом, навіть коли прийняв чернечий постриг, а в часи Другої світової війни не лише оперував, а й організовував військові госпіталі та вчив інших лікарів. Лука став автором 55 наукових праць з хірургії, фізіології, анатомії та 12 томів релігійних проповідей. У радянський час монах, а потім єпископ пережив багато арештів НКВС та не одне заслання.
Римо-католики 11 червня відзначають Урочистість найсвятішого Серця Ісуса Христа. Христове серце є символом безмежної любові Бога до людей, тож свято — це подяка Господу за Його любов та спасіння. Підставою для свята стали явлення Ісуса у видіннях французькій монахині Маргариті Алякок у ХVІІ ст., проте загальним для усієї католицької церкви свято стало лише в ХІХ ст.
Римо-католики 12 червня вшановують Непорочне серце Пресвятої Діви. Її серце, сповнене милосердя та співчуття, є символом материнської любові не лише до свого Сина, а й до всього людства. Віряни часто моляться Богородиці, знаючи, що й Вона невпинно молиться як Заступниця перед Своїм Сином.
Вірменська Церква 12 червня вшановує католикоса Нерсеса Великого. Він очолював церкву в IV ст. і став першим великим реформатором. Католикос затвердив багато правил щодо шлюбу, посту, літургії, морального життя, а також відправляв монахів по всій країні з євангельськими проповідями, розбудовував монастирі та притулки для вбогих, за що був визнаний святим і названий Великим.
Марина ЧОРНА, релігієзнавець.