Мусульмани 19 липня відзначають День Арафат. Усі, хто вирушив паломниками до Мекки, відвідують цього дня гору Арафат. Винагорода чи кара Аллаха за зроблені вчинки тоді збільшується в декілька разів, тож це день посту, адже саме піст наближає мусульманина до Аллаха.
Мусульмани 20 липня та наступні два дні святкують Курбан Байрам — свято жертвоприношення, яке нагадує біблійні події, коли Авраам (Ібрагім) хотів принести в жертву Богу свого сина Ісаака (Ісмаїла). Господь послав архангела Гавриїла (Джабраїла) з ягням, аби саме його Авраам міг принести в жертву. Цього дня мусульмани приносять у жертву овець, корів та верблюдів. За традицією, третина готується для сім’ї, третина роздається родичам, а третина — бідним.
Римо-католики 22 липня вшановують Марію Магдалину, вірну ученицю Христа, яка походила з містечка Магдали. Саме вона з іншими жінками-мироносицями прийшла до гробу Господнього, де їй явився воскреслий Христос і велів піти до апостолів і сповістити їм радісну звістку.
Православні та греко-католики 23 липня згадують Антонія Печерського. Якийсь час святий жив на Афоні, та коли повернувся до Києва, то усамітнився в печері на березі Дніпра. Пізніше він гуртує навколо себе монахів та закладає Києво-Печерський монастир. Антоній вважається засновником чернецтва в Київській Русі.
Римо-католики 23 липня згадують святу Бригіду, покровительку Європи. Вона народилась у Швеції в XIV ст. Ще з дитинства бачила видіння, а подорослішавши, прийняла чернецтво. Писала повчальні листи до Папи Римського та короля Швеції, засуджуючи його хрестовий похід проти язичників.
Православні та греко-католики 24 липня вшановують рівноапостольну княгиню Ольгу, яка в 957 р. охрестилася в Константинополі. І хоча її син Святослав лишався язичником, онук Володимир не лише прийняв християнство, а й зробив його державною релігією.
Юдеї 24 липня святкують Ту бе-Ав, або 15-те Ава. Згідно з Талмудом, у цей день припинився мор тих, хто вийшов з Єгипту, що було Божою карою за створення золотого тільця. Також 15 числа місяця Ава була скасована заборона одружуватися між собою нащадкам різних родів ізраїльського народу, тому зараз це свято стало Днем закоханих.
Марина ЧОРНА, релігієзнавець.