Як внутрішньо переміщеним особам отримати статус безробітного і що робити, коли документи втрачено?
Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» встановлено спрощену процедуру реєстрації як безробітних, умови призначення, терміни та розмір виплати допомоги по безробіттю.
Реєстрація відбувається за місцем перебування громадянина в будь-якому центрі зайнятості України. Внутрішньо переміщена особа, яка звільнилась, але не має документів, що підтверджують факт звільнення, періоди трудової діяльності та страхового стажу, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.
До отримання необхідних документів та відомостей допомога по безробіттю цим особам призначається у мінімальному розмірі.
Чи зберігається виплата допомоги по безробіттю, якщо людина евакуювалася з місця, де ведуться активні бойові дії?
У разі зміни місцезнаходження через активні бойові дії припинення реєстрації в службі зайнятості не відбувається.
Особа може звернутися до центру зайнятості за місцем поточного проживання для пошуку роботи та отримання виплати допомоги по безробіттю.
Чи є в переселенців пріоритети першості отримати роботу?
Для підтримки внутрішньо переміщених осіб на території України запроваджено програму компенсації роботодавцям витрат на зарплату працевлаштованих ВПО у розмірі 6500 грн за кожного такого працівника впродовж перших двох місяців з початку працевлаштування.
Роботодавцям, які уклали відповідні трудові контракти з переселенцями, котрі стали на облік як внутрішньо переміщені особи, треба подати необхідні документи до центру зайнятості (або на електронну пошту центру). Вирішується можливість реалізації цієї послуги через портал «Дія».
Більш докладну інформацію можна отримати в будь-якому центрі зайнятості.
Як зареєструватися в центрі зайнятості?
Центри зайнятості, які знаходяться на безпечній території, здійснюють обслуговування населення та роботодавців у своїх приміщеннях. Зареєструвати/поновити статус безробітного можливо через додаток «Дія» або «Портал Дія».
Обслуговування клієнтів, що перебувають на тимчасово окупованій території або в зоні ведення бойових дій, здійснюється дистанційно також за допомогою «Дії» та будь-якими іншими засобами телекомунікаційного зв’язку.
На період воєнного стану процедура взаємодії з безробітними є максимально спрощеною та адаптованою до потреб українців.
Державним центром зайнятості оновлено та спрощено форми заяв про надання/поновлення статусу безробітного і призначення виплати допомоги по безробіттю.
Державна служба зайнятості.