На упаковках із пральними порошками завжди є напис: «ручне прання» або «автомат». Чи можна сипати засіб для ручного прання у відсік пральної машини, адже порошки-автомат коштують дорожче. Чи справді між ними є різниця, або це трюки продавців?
Принципова різниця між порошками для ручного та машинного прання — в їх здатності утворювати піну. При ручному пранні важливо, щоб порошок добре пінився. Адже піна полегшує сам процес прання. У пінному розчині речі краще очищуються, оскільки піна допомагає «витягати» забруднення з тканин. Порошок для машинки, навпаки, не повинен утворювати рясну піну, оскільки погіршуватиме механізм прання.
Річ у тім, що в машинах барабан піднімає білизну в верхнє положення, звідки вона падає вниз, б’ючись об воду. Занадто багато піни не дасть їй настільки вільно бовтатися в барабані, а отже, білизна гірше відчищатиметься. Крім того, піни може бути так багато, що вона почне просочуватися крізь щілини прокладок, що може спричинити замикання машинки.
ЩО РОБИТИ
Якщо випадково переплутали і замість порошку-автомата насипали у відсік засіб для ручного прання, то при дотриманні стандартних доз прання благополучно завершиться. Та якщо порошку було забагато, або в барабан завантажені речі, що викликають рясне утворення піни, то вона може піти через верх. Тоді порядок дій такий:
- машинку поставити на паузу;
- обрати програму зливу води;
- звільнити барабан і прополоскати речі вручну;
- запустити новий цикл із використанням відповідного порошку.
А ЯКЩО НАВПАКИ?
Для ручного прання використовувати порошок-автомат не має сенсу. Коштує він дорожче, а зусиль для якісного прання доведеться докласти більше. Але якщо поруч немає іншого, можна замінити й «автоматом». При цьому засобу потрібно менше, бо його концентрація вища. Правда, через те, що він слабо піниться, білизну треба замочити та потім потерти. Порошок-автомат більш агресивний, тому прати треба в рукавичках.
Підготувала Діана ШЕПЕЛЬ.