Багатьом із нас доводиться (особливо міським жителям) не лише вирощувати, а й мізкувати над тим, як перевезти розсаду на город. Один необережний рух — і результат кількамісячної праці може звестися нанівець. Більше того, перевезення впливає на приживлюваність розсади.
Найзручнішою ємкістю для цього є картонні коробки, куди розсаду потрібно щільно поставити — щоб не падала при транспортуванні, але й не потовклася. Вона має повністю з верхівками у них поміщатись. У великих магазинах часто викидають (або дешево продають) сітчасті пластикові ящики з-під овочів із високими бортиками. Вони дуже зручні для перевезення не лише розсади. Ряди один від одного можна відмежувати газетами, щоб не переплітались пагони.
Перед транспортуванням розсаду в жодному разі не можна поливати, оскільки кущики стають від цього ламкими, особливо, до речі, у перерослої розсади. Якщо вони злегка прив’януть, то не поламаються, а потім швидко набудуть попереднього вигляду. Тому останній полив роблять не пізніше, ніж за добу до перевезення.
Можна перевозити розсаду не лише у вертикальному, а й у горизонтальному положенні, акуратно вклавши. Особливо це стосується безгоршкової розсади. Перед цим її корені слід умочити у бовтанку з глини та коров’яку. Цей спосіб зручний тим, що дає змогу розмістити велику кість розсади. Дехто використовує для горизонтального транспортування стару валізу. Дуже зручно, адже її тверді боки не дадуть рослинам пом’ятися.
Приїхавши на місце, одразу потрібно виставити розсаду у притіненому безвітряному місці і лише тоді рясно полити до повного промочування земляної грудки, а також видалити пошкоджені листочки.
На момент висаджування вона повинна бути обов’язково свіжою, бо у прив’ялих кущиків мало шансів прижитися.