Літнє обрізування при формуванні молодих плодових дерев не тільки можливе, але й більш ефективне. Воно стимулює оптимальне зростання та наступне цвітіння. Крім того, до зими дерева мають більш охайний вигляд і менш схильні до обламувань від мокрого снігу. І це ще не все.
Особливо важливе таке обрізування для кісточкових (вишня, черешня, слива, алича, абрикос). Проведене відразу після збирання врожаю, воно не спричиняє неминучого для весняного обрізування утворення камеді. До зими рани заростають – і ніяких смолистих виділень не виявите.
У вишні кущових сортів (наприклад, Любська) та диплоїдної сливи (гібридної аличі) обрізування гілочок, що відплодоносили, стимулює більш активне закладання нових квіткових бруньок на пагонах поточного року і регулярне плодоношення.
Літнє обрізування дозволяє легко позбутися невеликих гілок із небезпечними хворобами (моніліоз, цитоспороз, чорний рак). А головне – не залишить збудника хвороби зимувати в саду і не дозволить йому почати свою шкідливу роботу рано навесні.
Для актинідії пізнє літнє обрізування – основний захід, що дозволяє зберегти її у здоровому стані. Вкорочені до 50–60 см батоги не стікають соком і добре зимують. Старі оголені пагони лимонника також краще вирізати після збору ягід.