Життя різнокольорових сіток-мішків з-під картоплі, цибулі або фруктів коротке — найчастіше вони розраховані тільки на одне застосування. Та за практичного підходу сітки можна застосувати в господарстві повторно.
Для дбайливого прибирання. Старі мочалки для тіла з часом перетворюються на предмет прибирання. Вони великі й створюють хорошу піну, але сильні забруднення відмивають погано. Та якщо таку мочалку помістити в капронову сітку, її мийні властивості зростуть у рази. І навіть сильний наліт на ванні відмиє. Крім того, такою мочалкою можна відтирати сильні забруднення на скляних поверхнях, не боячись їх подряпати.
Прання піде швидше. Зазвичай дуже забруднені місця на одязі (комірці та рукави сорочок, світлі шкарпетки) перед основним пранням потрібно добре потерти. Якщо шматок мила загорнути в сіточку, робота піде набагато швидше й ефективніше — навіть найстійкіші забруднення легко відіпрати і не доведеться натирати мозолі.
Замість тертушки. І на кухні можна знайти незвичайне застосування такій сіточці. Круте яйце, пропущене крізь добре промиту капронову сітку, за секунди подрібнюється для салату, немов на тертушці. Просто помістіть усередину сітки і продавіть його крізь отвори. Так можна подрібнювати для салатів і варені овочі: буряк, моркву, картоплю.
Чистимо овочі в шкірці. Відомо, що картопля, морква та інші овочі, приготовані в шкірці, набагато корисніші, ніж очищені. Брудні овочі, на поверхні яких прилипла земля, легко почистити згорнутою в грудку сіткою. За допомогою еластичного капрону забруднення добре відмиються.
Проціджуємо суміші. Складену в декілька шарів сітку використовують як фільтруючий шар при проціджуванні різних садових варів або будівельних сумішей, щоб вони вийшли без грудочок. Це безкоштовна заміна марлі, яка коштує зараз недешево.
Підв’язуємо овочі. Городники можуть застосовувати розрізані на смужки капронові мішки як еластичні підв’язки для гілок різних овочевих культур, приміром, огірків. У місцях кріплень капрон не травмує гілки. А коли врожай вже на підході, то особливо великим плодам може знадобитися надійна підтримка, адже рослині буває важко самостійно втримувати плід. Акуратно підв’яжіть його за допомогою мішечка до надійної опори. Так ви зможете уникнути надриву стебла.
Діана ШЕПЕЛЬ.