Мульча з соснової кори – не лише корисна, а й декоративна. Вона повільно розкладається, тому прослужить кілька сезонів. Важча за інші види мульчі, тож не розлітатиметься з вітром. Містить фунгіциди, а отже, виконуватиме оздоровчу функцію та відлякуватиме комах-шкідників.
Добре підходить для мульчування дерев, кущів, садової суниці, квітів (надто троянд). Нею відсипають доріжки. Іноді застерігають, що така мульча закислює ґрунт. Насправді ж її вплив на кислотність ґрунту мінімальний. Адже перегниває досить довго. Якщо це вас все ж бентежить, то під шар кори можна покласти агроволокно.
Кора має бути не дуже старою і не містити ознак плісняви, грибків та личинок комах-шкідників. У жодному разі не можна зрізувати кору з живих дерев. Це може спричинити їхню загибель. Але і з пнів знімати не потрібно – велика ймовірність, що вона вже «мертва» і непридатна для використання. Оптимальний варіант – кора з дерев, зрубаних не більш ніж пів року тому. Подрібнюють її на часточки довжиною до 5 см. Для цього найкраще підійде садовий подрібнювач. Або ж секатор чи садові ножиці. Зовсім не зайвим буде простерилізувати кору, наприклад, окропом.
Важливо! Аби корені рослин не підгнивали під такою мульчею, навколо стовбура залишають невелику ділянку без укриття.
Підготувала Катерина ОКУНЬ.