У сильні морози на прогулянку не дуже й хочеться виходити. Проте із зимової холоднечі можна отримати користь для господарства, наприклад, освіжити одяг і постільну білизну.
- Виморожування одягу — мій найулюбленіший спосіб прибирання: вішалки з теплими «габаритними» речами виношу на балкон, за цей час протираю шафи для профілактики, через кілька днів — одяг свіжий, наче після прання. А як чудово пахне з морозу випрана постільна білизна! Та й після «заморозки», коли трохи підтає, ледь вологою, її легше прасувати.
- Провітрювання на морозі — ідеальний варіант чищення ковдр, подушок із натуральним наповнювачем від «непроханих постояльців», а також великих м’яких іграшок. Фахівці кажуть, що за мінусової температури кліщі та інші мікроорганізми гинуть. Як правило, 6—8 год. перебування на морозі достатньо, щоб більшість паразитів припинили життєдіяльність. Збивати подушки й пухові ковдри час від часу необхідно обов’язково. Таким чином ви допоможете морозу дістатися кожної пір’їнки.
- Буває, проведете по новій пуховій хустинці рукою — м’якесенька, а почнете носити — колеться. Пух сам по собі не колеться — це невеликий підшерсток, дуже м’який і теплий. Колеться так зване остьове волосся. Іноді всю ость вичесати при виготовленні не виходить, і частина її з пуху «кочує» в готовий виріб. Але остьове волосся більш важке, ніж пух, і дуже швидко обсипається при носінні хустки. Можна «спровокувати» його випадіння. Для цього пуховий виріб потрібно залишити на морозі, закріпивши на звичайній мотузці для білизни. При цьому холод і сніг сприятимуть випадінню остьового волосся. Але не потрібно забувати ретельно витрушувати хустку, коли заноситимете виріб у тепло.
- Мало хто знає, що коли винести на мороз капронові колготки та залишити на деякий час, вони стануть міцнішими й не будуть швидко рватися.
- Позбутися неприємного запаху взуття також допоможе зимова холоднеча. Для цього достатньо винести черевики на балкон і залишити на ніч. Уранці неприємний запах буде нейтралізований.
- У холоді рекомендується зберігати й зернову каву — це збереже її аромат і смак.
- Деякі господині виносять на мороз свічки та залишають на кілька годин. Після цього вони довше горять і економніше витрачаються.
- Якщо є якісь «довгі» запаси сухих яблук або ягід чи грибів, круп, то їм теж корисно добре проморозитись — не з’явиться лежалий запах, й жучків позбудетеся. Йдеться саме про дуже сухі запаси, без вологи всередині.
- Нарешті, під час сильних холодів можна розморозити й помити холодильник (особливо морозильну камеру), а запаси винести на балкон.
Марія САЛАМАХА. м. Жмеринка.