При зниженні температури нижче нуля зростає ризик серцево-судинних захворювань, особливо інфаркту міокарда. Тому важливо у зимовий період уникнути ускладнень.
У людей, які потерпають від серцево судинних патологій, порушений баланс речовин, що підтримують тонус судинної стінки в нормі. Речовин, що звужують судини, виробляється багато, а тих, що розширюють, мало. Як наслідок, знижена здатність до адаптації, і будь-який стрес, в тому числі холод, мороз спричиняє спазми серцевих артерій. При впливі холоду спочатку відбувається спазм капілярних судин шкіри, а потім рефлекторно такий само спазм виникає і в коронарних судинах. Порушується постачання кисню до серця, з’являється холодова стенокардія. Особливо це властиво людям із атеросклерозом, ішемічною хворобою серця. Коли вони виходять на мороз, виникають або частішають напади здавлюючого болю в грудях. Може підвищитися артеріальний тиск, з’явитися головний біль або запаморочення. Якщо спазм дуже сильний, може закінчитися інфарктом. Таким людям підбирають препарати, які розширюють судини серця, і рекомендують приймати постійно або перед виходом на вулицю. Найчастіше таке трапляється при охолодженні долонь. Ось чому важливо носити рукавички.
Якщо помітили, що характерні болі за грудиною виникають у сильний мороз, при виході на холод або, навпаки, коли зайшли в тепле приміщення з вулиці, не зволікайте зі зверненням до лікаря. Намагайтеся взагалі не виходити на вулицю при температурі нижче мінус 15 градусів, якщо є така можливість.
Не виходьте відразу з добре прогрітого приміщення на мороз, трохи затримайтеся в під’їзді або іншому не дуже теплому приміщенні, щоб уникнути різкого перепаду температур. На прогулянці намагайтеся ходити не дуже швидко, тепло одягайтеся. І дотримуйтесь рекомендацій лікаря, приймайте прописані препарати.
Крім того, на випадок виникнення нападу стенокардії носіть із собою препарати, які швидко розширюють коронарні судини.