Від початку повномасштабної війни майже щотижня проводиться медична евакуація постраждалих українців до закордонних клінік для отримання безоплатного лікування.
Евакуаційні рейси, організовані завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Єврокомісії за підтримки ВООЗ, урядів європейських країн і численних партнерів, є абсолютно безоплатними для пацієнтів, інформують у МОЗ. Усі витрати на дороге лікування взяли на себе уряди країн-учасників програми «Medevac», які приймають українських постраждалих.
На лікування за кордон направляють дорослих і дітей, котрі отримали поранення внаслідок обстрілів, мають онкологічні або рідкісні захворювання, а також військових, які потребують спеціалізованої допомоги.
Скеровувати пацієнта на закордонне лікування може лікар, який визначає відповідність критеріям і оформляє необхідну документацію.
Серед документів: виписка з медичної карти (форма №027/о), дві згоди на обробку персональних даних, а для військових — висновок про необхідність лікування за кордоном, оформлений лікарем або медичним директором шпиталю.
Наразі для подання заявки на медичну евакуацію існують кілька варіантів:
- через обласний департамент охорони здоров’я;
- подання заявки онлайн на сайті МОЗ у розділі «Громадянам»;
- для військових — через командування Медичних сил України.
Тривалість лікування визначають індивідуально залежно від стану пацієнта, прогресу у відновленні та результатів терапії.