Завдяки масажу дітки дізнаються про можливості власного тіла, швидше розвиваються та активніше пізнають світ. Навіть абсолютно здоровій дитинці кілька курсів профілактичного масажу не завадять. У перші місяці й роки формування тіла масаж допоможе розвитку координації рухів і гнучкості м’язів. Звісно, вправи строго дозують, тому довірити це можна лише досвідченому масажисту.
Підхід до вибору характеру вправ, прийомів масажу індивідуальний, розрахований на вік дитини, її розвиток, вагу. Перші кілька сеансів дитина може поводитися насторожено, та незабаром отримуватиме від масажу задоволення. До речі, психологи вважають, що перші звуки маля промовляє у відповідь на погладжування животика та ніжок. Дитині подобається, коли до неї торкаються, пестять, масажують, вона відповідає усмішкою і агуканням. У такий спосіб мама, рідні спілкуються через дотик із малятком. Масаж буває не лише профілактичний, а й лікувальний, проте його потрібно робити тільки за порадою лікарів і лише фахівцям! Він допоможе при кривошиї (неправильне розташування голови), плоскостопості, клишоногості. Якщо ці захворювання не лікувати, наслідки можуть бути найрізноманітнішими – від захворювань хребта до ураження всієї опорно-рухової системи. Дитячий масаж успішно долає і такі проблеми, як кишкові кольки, м’язові гіпер- і гіпотонус та інші.
Звісно, не всім діткам і не завжди можна робити масаж. Найпоширеніші протипоказання такі:
- захворювання серцево-судинної системи, печінки в гострому періоді;
- захворювання нирок;
- за ламкості судин, кісток;
- у розпал захворювання на рахіт;
- під час масажу не можна зачіпати пухлини, родимки, гемангіоми;
- за підвищеної температури;
- у період щеплень;
- за активної форми туберкульозу;
- за гнійних та інших гострих запальних уражень шкіри, підшкірної клітковини, лімфатичних вузлів, м’язів, кісток;
- у більшості випадків за наявності грижі.
Зазвичай масаж роблять за 40 хв. після годування або за півгодини до вживання їжі щодня. Не варто робити його перед сном.
Тривалість сеансу не має перевищувати 10 хв. Дитячий масаж не повинен спричиняти біль чи дискомфорт. Стежте за реакцією дитини на ваші рухи: обов’язково знайдуться такі, що сподобаються їй найбільше.
Повторний курс масажу проводять не раніше, ніж за місяць після попереднього.
Наталія ГАВРИЛЕНКО.
Зверніть Увагу! Редакція “Порадниці” застерігає своїх читачів від застосування медичних порад без попередньої консультації з лікарем.