За статистикою ВООЗ, 275 млн. осіб часто перепитують співрозмовника, бо недочувають, самі того не усвідомлюючи. Порушення слуху здебільшого виникають внаслідок хронічного надмірного шуму на роботі й у побуті.
Як зауважує наш консультант, лікар-отоларинголог вищої категорії Ольга Зубрицька, комфортний для людини рівень звуку – від 30 до 60 децибелів (дБ). Ось деякі показники (у дБ) з повсякденного життя:
шепіт – 30;
звичайна розмова – 60;
футбольний матч – 100-120;
бензопила – 95-120;
газонокосарка – 80-105;
мотоцикл – 80-110;
рок-концерт – 90-120;
плеєр – 75-115;
постріл із вогнепальної зброї – 140-165;
перегляд фільму в кінотеатрі – 70-105.
Для запобігання приглухуватості фахівець радить дотримуватися акустичного режиму. Зокрема уникати постійного шумового впливу, як-от: постійний автомобільний рух, гучна музика, будівельні й ремонтні роботи. Звуки потужністю понад 85 дБ не лише спричиняють приглухуватість, а й формують неспокій, дратівливість, агресивність, безсоння, їх тривала дія може також призвести до тіннітусу – «дзенькоту» у вухах, що є свідченням ослаблення слуху в результаті постійного впливу шумів.
Якщо шуму, пов’язаного з працею, не уникнути, то, за словами Ольги Зубрицької, доцільно скористатися такими простими засобами, як протишумові навушники або спеціальні вкладні (бервуха). Якщо не вдається зменшити гучність джерела шуму, то спробувати хоча б збільшити дистанцію від нього бодай на метр.