За показниками ВООЗ понад 2 млн людей в Україні мають проблеми зі слухом, значна частина серед яких користується слуховими апаратами. Провідний аудіолог компанії Sonova Юлія ЛІТВІНА відповіла на запитання, які найбільше їх цікавлять.
ЧИ МОЖЕ ПРИСТРІЙ ЗАВДАТИ ШКОДИ СЛУХУ
Добре налаштовані слухові апарати не можуть завдати шкоди вухам і слуху під час обстрілів та вибухів. У них є захист – автоматичне обмеження вхідного звукового рівня, яке працює дуже швидко. Якщо вимкнете пристрій, можете не почути сигнал повітряної тривоги вдома або не зможете правильно зорієнтуватись щодо обстрілів і вибухів, перебуваючи на вулиці.
ЯК ПРОДОВЖИТИ ЧАС РОБОТИ
Багато сучасних слухових апаратів мають можливість прямого підключення до Bluetooth-пристроїв, зокрема смартфонів. Це дуже зручна та корисна функція, але водночас вона потребує заряджання від електромережі. Коли перебуваєте в районі обмеженого постачання електроенергії або там, де є ризик тимчасового її відключення, чи у вас недостатньо батарейок, на яких працюють слухові апарати, краще відключити функцію Bluetooth. У разі, коли не можете цього зробити, достатньо перевести слухові апарати в режим польоту.
Якщо перебуваєте в більш-менш спокійному регіоні, не варто вимикати Bluetooth заради безпеки; цей зв’язок не розпізнається військовими службами наведення та не має впливу на напрямок руху ракет або іншої військової техніки.
Загалом, під час бойових дій слухові апарати можна носити так, як звикли. Відсутність вентиляції може допомогти «зламати» хвилю швидкого повітряного тиску після вибуху і захистити вухо, тоді як вентиляція може краще збалансувати тиск ззовні та всередині слухового каналу. В будь-якому разі важливо не забувати відкривати рота під час вибухів і гучних пострілів.