Ветеринар Дмитро ІВАЩУК із міста Конотоп на Сумщині застерігає господарів собак і котів не купувати корм на вагу. Годуючи ним свого улюбленця, можна завдати шкоди його здоров’ю.
Відсутність фабричної упаковки робить можливими махінації з термінами придатності. Сухий корм у відкритій упаковці може зберігатися місяць лише в разі, якщо та закривається герметично або ж має спеціальну зіп-застібку. Купуючи корм на вагу, власник тварини не може знати, коли саме була відкрита ця пачка і чи це саме той корм, який планує купити, а не дешевший аналог. Крім того, у відкриті пачки потрапляють пил і волога, що призводить до псування продукту і розмноження бактерій або грибків. Поївши такого «делікатесу», вихованець ризикує отримати харчове отруєння. Пил погіршує якість продукту і навіть може стати причиною алергії або інфекційних захворювань, застерігає фахівець.
Щоб корм у фабричних пачках довго зберігався і при цьому не втрачав свої корисні якості, на виробництві з упаковки видаляють кисень, а на його місце закачують нейтральний газ. Він не вступає в окислювальну реакцію з продуктом, який завдяки цьому може зберігатися в закритому вигляді дуже довго. Але як тільки цілісність упаковки порушується, під дією кисню відбувається окислення жирів. Навіть при зберіганні відкритої пачки в домашніх умовах із неї рекомендується після кожного використання максимально видаляти повітря, а край пакета перекручувати або зав’язувати якомога щільніше, пояснює ветеринар. Також при продажу вагових кормів часто використовують спільний пластиковий совок (пластик збирає і вбирає весь бруд, жир), тобто розважують різні корми, частинки яких залишаються на його поверхні. А це може бути небезпечно для тварини з непереносимістю будь-якого продукту.
Економлячи на ваговому кормі, можна більше витратити на лікування свого домашнього улюбленця.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.