Досвідчені господині знають кілька способів нетрадиційного застосування губки для миття посуду.
ЗАМІСТЬ ХОЛОДИЛЬНИКА
Кілька заморожених губок допоможуть підтримати свіжість продуктів і зберегти холод, якщо везете їх на недалеку відстань. Замочіть кілька штук у холодній воді, складіть у поліетиленовий пакет із щільною застібкою й помістіть на ніч у морозилку. Замерзлі губки покладіть в сумку із продуктами, які збираєтеся транспортувати.
МИЛЬНИЦЯ
Щоб мило на умивальнику не розкисало, покладіть його на губку — зайва волога через пористу структуру просочиться, і брусок не розмокатиме.
ПЕНЗЛИК
Немає пензлика або не хочете бруднити новий, щоб підфарбувати невелику ділянку? Фарбуйте шматочком губки, закріпивши її в прищіпці, щоб не бруднити руки. За допомогою поролону виходить більш тонкий і рівний шар фарби і не залишається слідів, як від пензлика. Фарбувати треба, не розмазуючи, а немов «вбиваючи» фарбу в поверхню.
ЩІТКА ДЛЯ ЗАМШІ
Щоб доглядати замшу, необхідно купити спеціальну щітку. А можна заощадити й скористатися поролоновою губкою. Тверда сторона ефективно змахує підсохлий бруд, а м’яка дозволяє делікатно «розчесати» замшу.
У КВІТКОВИЙ ГОРЩИК
При посадці квітки в горщик, перш ніж насипати землю, покладіть на дно нарізані шматочки губки. Потім саджайте рослину як зазвичай. Губка виконуватиме потрійне завдання: служити дренажем — всотувати зайву воду, фільтром — не дасть землі вимиватися з горщика через отвір у дні, і резервуаром вологи. Такий нехитрий прийом вбереже коріння рослин від надлишку води, а підвіконня — від брудних розводів.