Телефонують, пишуть читачі, яких цікавлять питання про виплати різних видів допомоги, зокрема й від міжнародних організацій, шляхом подачі заявок через соціальну платформу «єДопомога». Ця платформа була створена Мінсоцполітики за підтримки Мінцифри та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, з фінансуванням Швеції з метою допомогти українцям у часи російської агресії.
Платформа «єДопомога», нагадують у Мінсоцполітики, має три напрями:
- «єДопомога державна», на якій можна дізнатися, як отримати допомогу від держави;
- «єДопомога волонтерська», де кожен бажаючий може самостійно допомогти людям, постраждалим від війни, або залишити заявку на допомогу, якщо вкрай цього потребує;
- «єДопомога міжнародна» — це можливість подати заявку на допомогу від міжнародних організацій.
ХТО Ж У ПРІОРИТЕТІ НА ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ ВІД МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ, ЗАЛИШАЮЧИ ЗАЯВКУ ЧЕРЕЗ ЦЮ ПЛАТФОРМУ?
Для міжнародних організацій пріоритетними є найнезахищеніші верстви населення, котрі мають такі соціальні статуси: особа з інвалідністю, пенсіонер, одинока мати або батько, багатодітна сім’я, отримувач допомоги малозабезпеченим сім’ям, зокрема, з числа внутрішньо переміщених осіб.
Заявку на платформі може залишити будь-яка людина, а от рішення щодо виплат та яким саме категоріям населення допомогти приймають міжнародні організації. А Мінсоцполітики проводить верифікацію даних заявника, використовуючи наявні державні інформаційні реєстри та бази даних, що дозволяє отримувати перевірену інформацію про особу.
ЯКІ ШАНСИ В ПЕНСІОНЕРІВ?
Категорія «пенсіонер» в заявці є. Але в Мінсоцполітики просять звернути увагу, що запити від міжнародних організацій на реєстри заявок, як правило, мають кілька критеріїв. Наприклад, це пенсіонер+визначений регіон або інша соціальна категорія. Так, приміром, в останньому реєстрі, що був наданий до Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, була зазначена інформація по заявках із переліку таких категорій: малозабезпечені родини та особи з інвалідністю ІІ групи, які зареєстровані на визначених міжнародною організацією територіях (Луганська, Донецька, Херсонська, Миколаївська, Сумська, Чернігівська та Запорізька області).
Зараз складний час для кожного українця, і ресурси навіть у міжнародних організацій обмежені.
Мінсоцполітики докладає максимальних зусиль задля збільшення кількості міжнародних організацій, що можуть надати грошову допомогу українцям, постраждалим від війни. На платформі «єДопомога міжнародна», у вкладенні «Умови надання допомоги» є вся необхідна інформація щодо організацій, які надають допомогу, та кому саме: https://aid.edopomoga.gov.ua/terms
ЧИ ВИСТАЧИТЬ НА ВСІХ?
Загалом, згідно з досягнутими домовленостями, разом із міжнародними організаціями реалізуються проєкти додаткових виплат найбільш вразливим категоріям населення для понад 2 млн осіб із загальною сумою виплат понад 10 млрд грн. Наразі в реєстрах передано інформацію для виплати близько 200 тисячам осіб, котрі заповнили заявку через платформу «єДопомога міжнародна». А також Мінсоцполітики були передані переліки осіб, що підпадають під категорії, зазначені в меморандумах, з інформацією по 780722 особах.
ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ, АБИ ЇЇ ОТРИМАТИ?
Треба зайти на платформу «єДопомога» за адресою edopomoga.gov.ua. Обрати напрям «Виплати від міжнародних організацій» і далі заповнити заявку. Уважно заповнюйте номер телефону, IBAN, ІПН (РНОКПП) та паспортні дані. Важливо також те, що тільки один із батьків може подати інформацію про дітей у своїй заявці, не потрібно включати їх у кожну, адже будуть дублі та помилки.
А ще, нагадують у Мінсоцполітики, IBAN (міжнародний номер банківського рахунку) не є обов’язковою умовою для виплати, адже деякими меморандумами передбачена можливість отримання грошового переказу.