Як освіжити річ, яку не засунеш у пральну машину? Я в такий спосіб чищу м’які іграшки, речі, які не хочеться «вбивати» пранням, важкі покривала та навіть вишиті диванні подушки. Безпечно, економно та ефективно — все як я люблю.
Нічого хімічного в цьому рецепті насправді немає, але результат, як після хімчистки: неприємні запахи зникають, немає травмуючого ефекту прання (річ не змінює форму, волокна тканини не руйнуються тощо).
Річ витрушую від пилу. У мисці розтираю пів склянки харчової соди та 10 крапель ефірної олії. Кладу річ у міцний пакет із зав’язками (на 100—120 л). Засипаю туди ж соду, зав’язую пакет і руками розподіляю соду по речі максимально рівномірно. Виставляю на ніч на мороз.
Уранці виріб дістаю, струшую, як слід, щіткою вичищаю знього залишки соди і вивішую провітрюватись на відкритому повітрі.
Беріть будь-які ефірні олії, які відомі своєю антимікробною дією. Чемпіоном є олія чайного дерева. Але ви можете підібрати різні: ромашка, лаванда, сосна, лимон, м’ята. Ці олії в різних комбінаціях можна додавати до свого очищувального складу.
Я часто також додаю сухі квіти лаванди, тому що вони посилюють аромат (і в мене їх багато), але це абсолютно за бажанням.
Після такої хімчистки у виробу залишається тонкий, ледь вловимий аромат ефірних олій — цеприємніше, ніж синтетичні ароматизатори пральних порошків.
Валентина ДОБРОТА. смт Коцюбинське.