Це недорога і доступна речовина, яку корисно завжди мати під руками. Способів її застосування – безліч.
ВИВОДИТЬ ПЛЯМИ
Плями від ягід на тканині змочіть гліцерином, почекайте 1,5 год. і виперіть річ у слабкому розчині солі. Для виведення плям від кави, какао, шоколаду нанесіть на них гліцерин, змішаний із сіллю, і почекайте, доки вони зникнуть. Потім виперіть річ. Якщо пляма від кави застаріла, готують суміш із гліцерину та нашатирного спирту (1:1) та просочують нею пляму. Потім перуть.
ОНОВЛЮЄ ОДЯГ
Одяг зі шкіри з часом зношується, протирається, заламується. Щоб оновити його, просочіть гліцерином полотнинку й обробіть проблемні ділянки.
ПОМ’ЯКШУЄ ТРИКОТАЖ
Якщо після прання речі покласти на 2 хв. у теплу воду з гліцерином (15 мл на 3 л води), а потім прополоскати в розчині нашатирного спирту (3 чайні ложки на 3 л води), трикотажні речі стануть м’якшими.
БОРЕТЬСЯ З ПИЛОМ
Гліцерином натирають дзеркала, шкіряні та лаковані меблі. Він відштовхує пил. А ще оброблена гліцерином поверхня набуває блиску.
ЧИСТИТЬ ПІДЛОГУ
Якщо помити з гліцерином паркет, кахлі та ламінат, підлога стане блискучою й чистою.
ЗАХИЩАЄ ОКУЛЯРИ
Гліцерин запобігає запотіванню скелець окулярів. Приготуйте суміш із 15 мл гліцерину, 35 мл рідкого мила та додайте 5-8 крапель скипидару. Нанесіть на скельця, а потім протріть їх чистою ганчіркою.
Щоб добре очистити лінзи окулярів, на фланелеву ганчірку капають трохи гліцерину та протирають скельця.
ЛІКУЄ
У медицині гліцерин застосовують при шкірних захворюваннях та як антисептик, що сприяє загоєнню ран. Клізму з розчином гліцерину застосовують при закрепах. Внутрішньо його приймають за внутрішньочерепного тиску, глаукоми, хвороб горла та інших захворювань.
ПОДОВЖУЄ ЖИТТЯ КВІТАМ
Якщо додати у воду для квітів трохи гліцерину, це дасть змогу довше тішитися букетом. Більше того, з його допомогою навіть «консервують» квіти. Для цього в банку наливають суміш з 1 частини гліцерину та 2 – підігрітої води. Коли розчин охолоне до кімнатної температури, у нього ставлять букет. Банка має бути заповнена розчином на 20 см. Перш ніж поставити квіти в розчин, кінчики стебел розминають. Банку з квітами ставлять у темне прохолодне місце на 2-3 тижні (іноді й більше). За необхідності розчин доливають. Рослини будуть готові, коли на кінчиках листочків та пелюсток проступлять маленькі крапельки гліцерину. Після цього розчин треба злити. Квіти матимуть вигляд вкритих лаком. Ставити їх у воду не можна. Краще тримати у вазі з сухим піском.
МИЄ ВІКНА
Якщо протерти вікна сумішшю 30 г гліцерину, кількох крапель нашатирного спирту та 70 мл води, вони довго залишатимуться чистими.
ВИКОРИСТОВУЮТЬ У ХАРЧОВІЙ ГАЛУЗІ…
Гліцерин часто додають при випіканні хлібобулочних виробів для поліпшення консистенції (добавка Е422) та запобігання кристалізації цукру.
ТА СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Зокрема для обробки насіння – він сприяє проростанню. Концентрація гліцерину у воді залежить від твердості оболонки, але в середньому це 5 г на 1 л води.
Любов ПАНФІЛОВА.