Цей матеріал часто використовують у господарстві: реставруючи меблі, під час ремонту тощо. Нерідко його потрібно приклеїти до дерев’яних, пластикових чи будь-яких інших поверхонь або склеїти полотна поролону між собою.
Це не так уже й просто, зважаючи на пористість та еластичність матеріалу. Робота буде виконана надійно, якщо правильно обрати клей. У продажу є спеціальні клеї. Вони так і називаються: «Клей для поролону» (близько 100 грн за банку 0,8 л вітчизняного виробництва). Добре зарекомендував себе і клей БФ-6, який використовують для склеювання тканин, гуми, повсті та інших гнучких поверхонь (близько 290 грн за 1 л вітчизняного виробництва).
Якщо немає можливості придбати спеціальний клей, можна скористатись деякими іншими. Важливо, щоб був в’язким, не дуже рідким, не містив речовин, що можуть роз’їдати поверхні. Серед універсальних клеїв одним із найкращих для склеювання поролону вважається «Момент Кристал» (від 26 грн за тюбик 30 мл). Іноді використовують ПВА універсальний (від 17 грн за 200 мл). Він дає непогане зчеплення, однак довго висихає, шов виходить нееластичний. Купуючи ПВА, звертайте увагу на якість, бо іноді буває дуже рідкий.
Можна скористатись також двостороннім скотчем (від 13 грн товщиною 6 мм та довжиною 50 м), однак, як свідчить досвід, його адгезійні властивості доволі слабкі. Іноді застосовують термоклей (від 5 грн за паличку). Він склеює непогано, однак після висихання отриманий шов стає надто твердим. Надійне склеювання забезпечує силіконовий герметик (близько 90 грн за 280 мл). Шов виходить м’яким, однак герметик довго висихає.
Для забезпечення хорошого зчеплення поверхонь їх спочатку очищують від бруду та знежирюють (уайт-спіритом тощо).
Лідія ГЕРАЩЕНКО.