Зібрали врожай полуниць і думаєте-гадаєте, чи потрібно скошувати плантацію? З цього приводу є суперечливі думки.
Полуниця після збирання ягід вступає у дуже важливий для неї період, від якого, значною мірою, залежить урожай наступного року. У рослин відновлюється зростання нового листя та коріння, наростають серцевини, закладаються плодові бруньки, а потім відбувається перегрупування поживних речовин (із листя вони переходять у стебло та корінь).
Запасені поживні речовини впливають на зимостійкість і зростання куща наступного року. Умови зростання полуниці в осінній період мають велике значення: за сприятливих факторів упевнено можна стверджувати, що в майбутньому сезоні отримаєте високий урожай. Але за нестачі мінерального харчування, сильного розвитку хвороб і шкідників, рясного зростання вусів, що виснажують материнську рослину, врожай наступного року різко знижується.
Скошувати листя потрібно, коли для цього є серйозні підстави, приміром, якщо рослини сильно пошкоджені кліщем або хворобами. Роблять це не пізніше, ніж через 10 днів після збору врожаю, на висоті 5–7 см від поверхні ґрунту. Всю хвору рослинність одразу спаліть! І не зволікайте: запізніле скошування погіршує зимівлю рослин.
Після скошування плантацію необхідно полити та підживити мінеральними добривами: закласти під легке розпушування 7–9 г подвійного суперфосфату та 9–11 г сірчанокислого калію (або 7–9 г хлористого калію) на кв.м.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.