Рапіс — доволі популярна на наших підвіконнях пальма. У кімнатних умовах вирощують paпic високий (близько 3 м заввишки) та низький (до 2 м). Іноді його називають бамбуковою пальмою. Може, тому, що має тростиноподібні стебла, увінчані красивими віялоподібними листочками.
Усі рапіси вирощують навіть у прохолодних, недостатньо освітлених приміщеннях, хоч вони люблять світло (але не пряме сонячне проміння). Чудово підійдуть для них західна та східна експозиції. Ними найчастіше прикрашають просторі прохолодні приміщення, сходові майданчики, зимові сади. Поєднувати їх у композиціях з іншими рослинами дизайнери не рекомендують, хоча це справа смаку.
Рапіси, на відміну від інших пальм, добре витримують сухе повітря, але люблять часті провітрювання без протягів. Обприскування також не завадять. Улітку можна виносити на повітря, а взимку тримати за температури 5—10 градусів. Поливи — рясні. Надмір і нестача вологи згубні. Влітку ґрунт у горщику має бути вологим, без застою води. Взимку поливають зрідка, не допускаючи пересихання земляної грудки. Якщо полив недостатній, paпic підкаже про це пожовтінням та опусканням листочків. Старе засохле листя зрізують гострими ножицями. Сухі кінчики листочків також можна зрізувати, не захоплюючи здорові тканини. Підживлюють навесні та влітку добривами для квітів двічі на місяць.
Рапісу можуть завдавати шкоди павутинні кліщі та щитівки. За необхідності рослини обробляють інсектицидами.
Розмножують насінням та дочірніми рослинами, які з’являються на материнському кущі. Молоду порость відділяють та садять у добре дренований ґрунт. Пересаджують навесні (за необхідності, бо рослина не дуже це любить) у широкий неглибокий вазон. Краще робити перевалку. Землесуміш: дернова земля, компост, торф і пісок (2:2:2:1). Можна скористатися готовою ґрунтосумішшю для пальм. На дні має бути хороший дренаж. Щоб крона росла рівномірно, час від часу вазон повертають до світла іншим боком. Незважаючи на чималу висоту, росте paпic повільно.
До речі, ця рослина добре очищає брудне повітря.
Катерина ОКУНЬ.