Традиційно гвоздика вважається садовою рослиною, але компактні сорти можна вирощувати у домашніх умовах. Цвіте з червня по жовтень. Найперше, що треба врахувати, це дуже світлолюбна рослина. Слабке освітлення і короткий день часто бувають причинами нетривалого цвітіння і поганого росту. Мабуть, у тому, що росте на лоджії, добре освітлюючись сонечком, і полягає секрет її тривалого цвітіння. Однак улітку від палючого сонця рослину необхідно затінювати. Найоптимальніша для неї температура — 12—15 градусів. Різких перепадів її також не переносить.
А от вологу гвоздика любить, тому поливати її потрібно рясно. Ґрунт у горщику ніколи не повинен пересихати. Але й не можна допускати, щоб вода у вазоні застоювалась. Бажано поливати водою кімнатної температури. Полюбляє також обприскування.
Ґрунти для неї підходять родючі. Можна приготувати суміш із листкової, дернової землі, торфу і піску (1:2:1:1). Підживлюють гвоздику комплексними мінеральними добривами протягом усього активного періоду — двічі на місяць. Для підгодівлі використовують добрива з великим вмістом калію.
За правильного догляду кімнатна гвоздика буде довго радувати цвітінням. Щоб його подовжити, слід регулярно видаляти зів’ялі квіти. Тільки наприкінці цвітіння за потреби останні квітки залишають для визрівання насіння. Щоб кущик виглядав пишнішим, молоді саджанці прищипують після появи 5—7 пар листя.
Слід зазначити, що після цвітіння листя гвоздики втрачає декоративність. Тому її часто культивують як однорічну рослину. Однак вона легко розмножується з насіння. Висівають його на глибину 2—3 мм у березні—квітні, поливають і ставлять у світле місце. Сходить насіння через 2—3 тижні. Вже через 4 місяці рослинки зацвітуть. Якщо посадити гвоздику влітку, вона зацвіте на наступний рік. Багаторічна гвоздика розмножується живцями і діленням куща. Пересадку в кімнатних умовах зазвичай не практикують, оскільки культивують її як однорічну.
Однак якщо все ж пересаджуєте гвоздику, наприклад, при пікіруванні, то не нехтуйте важливим правилом: коренева шийка має бути над поверхнею ґрунту. Стебла не можна заглиблювати.